В українській агрокомпанії розповіли, як адаптуються до змін клімату

В українській агрокомпанії розповіли, як адаптуються до змін клімату shutterstock
Ганна Велика

Зокрема, на допомогу прийшли прогресивні технології

Вітчизняна компанія “ТАС Агро” відмовилася від оранки, зменшила викиди й отримала за це до $800 000 у вигляді карбонових сертифікатів в рамках програми зменшення вуглецевого сліду.

Про це в інтерв’ю Forbes Ukraine розповів СЕО "ТАС Агро" Олег Заплетнюк.

Він повідомив, що, аби не програти перегони зі змінами клімату, компанія в першу чергу відмовилася від оранки своїх земель. Головний виконавчий директор агрохолдингу впевнений, що на півдні можна забути про цей найбільш енергозатратний спосіб обробітку. У "ТАС Агро" перейшли на глибоке рихлення, вертикальний обробіток, посів ріпаку і пшениці за технологією Strip-till (це смуговий обробіток ґрунту з використанням мінімального обробітку, який дозволяє приблизно на 80% зменшити витрату палива і забезпечує збереження вологи у ґрунті – ред.).

За словами Олега Заплетнюка, це дозволило знизити викиди й отримати за це у вигляді карбонових сертифікатів до $800 000 в рамках програми зменшення вуглецевого сліду.

“Для кожного виробництва в ЄС є квота по викидах. Якщо компанія не може її виконати, то купує на біржі сертифікат у тих, хто викиди зменшив. Це досить непоганий шлях для агрокомпаній України”, – вважає СЕО "ТАС Агро".

Він також розповів, що у компанії впровадили сучасну систему управління та автоматизації в агробізнесі, оновили технічний парк. Ці заходи дозволили підвищити ефективність та скоротити витрати.

Крім цього, в агрохолдингу запровадили картографування врожайностей, відтестували диференційний посів.

“Це дозволяє бачити ділянки на полі з найбільшим потенціалом врожайності. Відповідно таким ділянкам приділяємо більше уваги, використовуємо більше добрив”, – розповідає Олег Заплетнюк.

Він говорить, що мета компанії – не гнатись за обсягами врожаю, а максимізувати прибуток з кожного гектару.

Раніше ЕкоПолітика розповідала, що український виробник цементу CEMARK знизив викиди СО2 до 578 кг на тонну продукції.

Читайте також
Корпорації зобов’язані розкрити людям справжній вплив ШІ на природу та клімат — ООН
Корпорації зобов’язані розкрити людям справжній вплив ШІ на природу та клімат — ООН

Вже до 2030 року цей технологічний сегмент споживатиме стільки води, скільки на рік потрібно всім жителям Африки

Бетон і скло з уловленого CO₂: в Австралії відкрили першу вуглецевопереробну фабрику
Бетон і скло з уловленого CO₂: в Австралії відкрили першу вуглецевопереробну фабрику

У планах компанії – створити актив із у 20 разів вищою продуктивністю

Для прогресу в ШІ Європі доведеться поступитися екологічними цінностями — експерти
Для прогресу в ШІ Європі доведеться поступитися екологічними цінностями — експерти

Інфраструктура потребує стільки енергії, скільки поки не спроможні дати ВДЕ

Пляшка води за одну відповідь ChatGPT: скільки ресурсів забирає у людства ШІ
Пляшка води за одну відповідь ChatGPT: скільки ресурсів забирає у людства ШІ

Корпорації планують будувати дата-центри у країнах, де населення вже страждає від систематичної посухи