Україна не зможе виконати НВВ2 без фінансової допомоги партнерів, – Качка shutterstock

Україна не зможе виконати НВВ2 без фінансової допомоги партнерів, – Качка

Держава розраховує на гранти для створення окремого кліматичного фонду

Без додаткових фінансових вливань Україна не зможе виконати умови Національно-визначеного внеску до Паризької кліматичної угоди, який передбачає зменшення викидів парникових газів до 35% від рівня 1990 року.

Про це написав у Facebook заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка.

"Уряд прийняв амбітне і зважене рішення щодо нашого внеску в глобальне зменшення викидів. Наша мета – досягти в 2030 році 35% від 1990 року, амбітніша, ніж мета ЄС (в них 55%)", – зазначив експерт.

За його словами, для всіх сфер економіки така мета є досяжною за умов:

  • збереження та покращення доступу до зовнішніх ринків ключових торгових партнерів,
  • сталої та передбачуваної торгівельної політики і відсутності обмежень і бар’єрів з боку Сторін Додатку І до РКЗК ООН та інших країн, які можуть застосовувати схожі обмеження і бар’єри,
  • доступу до фінансування проєктів кліматичної модернізації від Урядів розвинених країн, приватного сектору, міжнародних фінансових організацій, та будь-яких інших донорів. Обсяги додаткових інвестицій, необхідних для відходу від сценарію "Бізнес як звичайно" і досягнення цілі НВВ складає 102 млрд дол. США до 2030 року.

"Доступ до фінансів залежить також від посилення макрофінансової стабільності України, яка наразі реалізує програму співпраці з міжнародним валютним фондом", – заявив Качка, підкресливши, що доступ України до міжнародного кліматичного фінансування (зокрема до Green Climate Fund) обмежений.

За словами експерта, держава потребує створення окремого кліматичного фонду та міжнародної підтримки.

"Україна розраховує на залучення додаткового кліматичного фінансування у вигляді грантів від Урядів розвинених країн та будь-яких інших донорів, пільгового кредитування від міжнародних фінансових організацій, а також інших фінансових інструментів з метою створення окремого кліматичного фонду, що у свою чергу дозволить збільшити обсяги фінансування декарбонізації економіки за рахунок комерційних банків та приватного сектору. Відсутність належної міжнародної підтримки ставить під ризик досягнення мети НВВ", – резюмував експерт.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що Кабінет міністрів України схвалив оновлений Національно-визначений внесок України до Паризької кліматичної угоди, який передбачає зменшення викидів парникових газів до 35% від рівня 1990 року.

Читайте також
У ЄБА проаналізували виклики та шляхи їх вирішення при встановленні НВВ2 України
У ЄБА проаналізували виклики та шляхи їх вирішення при встановленні НВВ2 України

На думку фахівців, станом на сьогодні моделювання не дає навіть приблизного уявлення про сценарії викидів парникових газів у післявоєнний період

Стейкхолдери вказали на критичні прогалини при встановленні українського НВВ2 
Стейкхолдери вказали на критичні прогалини при встановленні українського НВВ2 

Один з експертів попередив, що наша країна ризикує стати першою у Європі, хто “покладе” енергетику заради декарбонізації

Бізнес закликав владу встановити реалістичнішу кліматичну ціль у 65% скорочення викидів у НВВ2
Бізнес закликав владу встановити реалістичнішу кліматичну ціль у 65% скорочення викидів у НВВ2

Промисловці наполягають, що вона має враховувати поточну ситуацію в країні та її економіці

Бізнес закликав владу переглянути НВВ2 з урахуванням реалій воєнного часу
Бізнес закликав владу переглянути НВВ2 з урахуванням реалій воєнного часу

Промисловці пропонують скоригувати кліматичну ціль через 3 роки після завершення воєнного стану