Україна не готова до відмови від вугільної генерації до 2035 року: домовленості СОР26 shutterstock

Україна не готова до відмови від вугільної генерації до 2035 року: домовленості СОР26

Катерина Бєлоусова

Міненерго має скорегувати строки - Стефанишина

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина заявила, що Кабінет міністрів України не затверджував офіційних документів з мети щодо відмови від вугільної генерації до 2035 року в рамках міжнародного ініціативи Powering Past Coal Alliance (PPCA).

На кліматичному саміті СОР26 в ГлазгоУкраїна взяла на себе зобов'язання відмовитися від виробництва електроенергії на основі вугілля до 2035 року, але це не відповідає чинній Енергетичній стратегії, повідомляє Green Deal.

"Уряд не схвалював офіційні документи, які б декларували таку амбіцію. Тому Міністерство енергетики має провести переговори з PPCA з тим, щоб скорегувати цю дату відповідно до розрахунків діючої Енергетичної стратегії, які проводилися в тому числі компанією "Укренерго". Це не відображає нашу офіційну позицію, зараз йдуть консультації щодо коригування цих даних ", — сказала Стефанишина.

Більше 40 країн домовилися про поступову відмову від використання вугілля в енергетиці в рамках ініціативи PPCA. Більші економіки світу повинні відмовитися від вугільної генерації до 2030 року, менш великі - до 2040 року.

При цьому компанія "ДТЕК", яка володіє сумарною встановленою потужністю вугільної генерації в обсязі 13,527 ГВт, взяла на себе зобов'язання відмовитися від вугільної генерації до 2040 року, дотримуючись раніше намічених планів по кліматичної нейтральності.

На думку народного депутата України Людмили Буймистер, для виконання зобов'язання по повній відмові від вугільної генерації до 2035 року необхідно вже сьогодні піднімати питання про оновлення Енергетичної стратегії України.

"Якщо ми заявляємо такі амбітні цілі (а 2035 рік — це, вважайте, завтрашній день для енергетики), то ми повинні вже сьогодні починати дискусію про оновлення Енергостратегії України, — сказала нардепка, — Потрібно розуміти, як ми зможемо налагодити такий інвестклімат, щоб сюди прийшла достатня кількість коштів для декарбонізації і відмови від вугільної генерації. Якщо ми зараз почнемо цей процес, то, можливо, через рік у нас з'явиться дорожня карта ".

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, протягом найближчих десятиліть південь країни може перетворитися на суцільну пустелю, а унікальні родючі чорноземи будуть втрачені. Причина тому - стрімкий темп зміни клімату в Україні.

Читайте також
Війна Росії проти України поклала кінець колишній кліматичній політиці — FP
Війна Росії проти України поклала кінець колишній кліматичній політиці — FP

У Німеччині, Австрії та Нідерландах вугільні електростанції повертаються до роботи

Німеччина хоче спалювати більше вугілля для своїх електростанцій
Німеччина хоче спалювати більше вугілля для своїх електростанцій

Запаси газу до зими мають бути не менше 90%, проте наразі вони становлять 57%

Війна в Україні не є виправданням залежності від вугілля, –  кліматичний посол США
Війна в Україні не є виправданням залежності від вугілля, – кліматичний посол США

Боннські переговори також можуть стати моментом, коли вирішення проблеми клімату стане ключем до вирішення інших проблем