Україна до 2050 року почне купувати питну воду за кордоном Shutterstock

Україна до 2050 року почне купувати питну воду за кордоном

Олена Яценьо

Нині ключовою проблемою є критичний стан водопровідних мереж

Ще до 2050 року Україна може бути змушена почати імпортувати чисту питну воду.

Такий невтішний прогноз озвучив голова постійної комісії з питань екологічної політики КМДА Костянтин Яловий на своїй сторінці у фейсбуці.

За словами експерта, уже сьогодні в 9 випадках із 10 водопровідна вода, якою ми користуємося, містить шкідливі домішки.

Він також навів дані Українського водного товариства, згідно з якими до 90% заборів із водопроводу виявляють перевищені показники солей, заліза, марганцю, хлору та інших речовин.

Яловий розповів, що в недавньому дослідженні на цю тему зібрано кілька важливих фактів про якість води в Україні.

"Ключовою проблемою є критичний стан мереж, у яких спочатку не досить очищена рідина додатково забруднюється", − зазначив експерт.

Не меншою проблемою є те, що українські гігієнічні вимоги до питної води перевіряють її на 86 забруднювальних речовин. У країнах же Європейського Союзу контролюють вміст щонайменше 100 речовин.

З огляду на це відрізняється й вартість послуги: наприклад, у Києві 1 кубометр холодної води коштує 13 гривень, а в ЄС − 3,5 євро (приблизно 108,5 гривень).

Водночас Німеччина щороку спрямовує на технічне переоснащення водопроводу та каналізації по 7 млрд євро. В Україні валовий дохід водоканалів становить тільки 1 млрд євро на рік.

Експерт нагадав, що в держбюджеті на 2022 рік на програму "Питна вода в Україні" закладено 1 млрд гривень. Загалом вона обійдеться державі більш ніж у 28 мільярдів.

"У підсумку, щоб мати питну воду нормальної якості, Україна має інвестувати значні кошти в модернізацію системи водопостачання та інші пов'язані речі. До того ж треба робити це вже сьогодні, адже у XXI столітті цінність цього ресурсу у світі буде лише зростати", − резюмував Яловий.

За даними Waternet, найкраща якість водопровідної води в Україні у Волинській області, де використовують переважно підземні джерела. Водночас місцевою проблемою є її висока жорсткість.

Найгірша вода з крана в жителів Дніпропетровської області − у ній у рази перебільшено вміст марганцю, спостерігаються велика кількість органічних забруднювачів, підвищена мутність й окиснюваність.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька заявила, що Україну вже через кілька десятків років може спіткати дефіцит якісної питної води.

Теги: ,
Читайте також
Знайдено джерело білої суспензії, що з'явилася в річках Харківщини
Знайдено джерело білої суспензії, що з'явилася в річках Харківщини

Харківські екоактивісти вважають, що забруднювачем місцевих річок стали Диканівські очисні споруди.

Модернізація “Води Донбасу” коштуватиме 1 мільярд доларів
Модернізація “Води Донбасу” коштуватиме 1 мільярд доларів

На Донеччині збираються реконструювати водогони комунального підприємства, що забезпечує питною водою 3,9 мільйона жителів Сходу України

Комунальники Сумщини “нагосподарювали” на 2 кримінальні справи за збитки довкіллю
Комунальники Сумщини “нагосподарювали” на 2 кримінальні справи за збитки довкіллю

Підприємству пред’явлено 2 претензії на загальну суму 2 567 135 грн

“Київводоканал” відбувся мізерним штрафом за брудну воду
“Київводоканал” відбувся мізерним штрафом за брудну воду

У Києві перевірили, яку воду п'ють містяни