У місті Тісафюред (Угорщина) екоактивісти на човнах і каное виловили з річки Тиси понад 5 тонн сміття.
Екоакцію Pet Kupa організували під егідою угорського президента Яноша Адера та за підтримки Міністерства інновацій та технологій, пише Varosh.
У межах акції угорські та закарпатські активісти стали учасниками змагання з очищення Тиси від сміття.
"Пластикові відходи, які припливли переважно з України та Румунії з паводком ще на початку року, стали помітними в багатьох місцях річки та озера Тиса, на березі, а також у заплавному лісі", – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що участь у змаганні взяли 11 команд. Усього за три дні зібрали, а потім відсортували на березі 1222 мішки сміття. Близько половини зібраних відходів – це пластикові пляшки. А втім, серед іншого – холодильники, телевізори, ізоляційні матеріали та навіть бочки з олією.
Водночас близько 60% зібраних відходів підлягає вторинній переробці.
Своїми враженнями від участі в акції поділився екоактивіст із Берегова Віктор Бучинський.
"Цього року я мав чудову нагоду взяти участь у змаганнях Pet Kupa з прибирання сміття на човнах та каное на річці Тиса та озера Тиса в місті Тісафюред в Угорщині. За три дні змагань 11 команд зібрали більш ніж 5 тонн сміття! Наша команда під назвою “Funrafting” складалась із шести людей і посіла п’яте місце. Для першого разу – це хороший результат, – сказав Віктор. – Але метою змагань PetKupa є не перемога, а очищення річки Тиса від сміття! Я повернувся додому з неймовірними враженнями, досвідом і новими знайомствами".
Раніше ЕкоПолітика розповідала, що в січні-лютому 2021 року тисячі тонн пластику, скла та інших відходів паводковою хвилею річки Тиси віднесло в сусідню Угорщину. У березні річка Тиса забруднилася ще більше й угорські дипломати почали скаржитися на ситуацію із засміченою водоймою Україні.
Напередодні міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський дав низку доручень керівникам відповідних органів провести детальне обстеження водних об'єктів і прилеглих територій річки Тиси.
Також вдалося з'ясувати, що лише 20% сміття, яке річкою Тиса потрапило в Угорщину, має українське походження.
Недавно з’явилася українська версія фільму "В ім'я Тиси" про сміттєву проблему на Закарпатті.