У Запорізькій області через стару шахту може статися екологічна катастрофа Укрінформ

У Запорізькій області через стару шахту може статися екологічна катастрофа

Маргарита Толстих

У Запорізькій області на шахтах у Степногірську проводяться роботи з демонтажу обладнання та устаткування шахтного комплексу - вирізаються металоконструкції

Якщо занедбану шахту у місті Степногірськ у Запорізькій області почнуть демонтувати, то без води можуть залишитися мешканці усього регіону.

Про це повідомляє Укрінформ.

Попередила журналістів про екокатастрофу, що насувається, голова Степногірської селищної громади Ірина Кондратюк. Жінка вже понад 5 років  охороняє шахту і не дозволяє почати демонтажні роботи. Адже вони загрожують катастрофою для довкілля: шкідливі відходи промислового виробництва забруднять питну воду.

Будівельні роботи можуть призвести до екологічної катастрофи — отруєння бучакського водоносного горизонту, що може залишити без питної води значну частину Запорізького регіону. Кріплення шахти не можна знімати. Все впаде і під землю", — пояснює Кондратюк.

Видобувати руду в цьому регіоні почали наприкінці 70-х років минулого століття. Почалася розробка Великотокмацького родовища марганцевих руд. Геологи говорили про запас корисних копалин у 1,5 млрд тонн.

Проте, гірничо-збагачувальний комбінат припинив  своє існування в 90-хроках. У 1998 році горизонтальні та вертикальні стволи шахти затопили. А у 2016 році виконавча служба Василівського району прийняла рішення продати частину шахтних кріплень шляхом демонтажу.

Ірина Кондратюк своєю чергою переконана, що шахту необхідно правильно законсервувати. Тоді вона стане безпечною для довкілля.

"Якщо в майбутньому тут все ж планують відновити видобуток руди, то вхід в шахту необхідно забетонувати. Щоб потім можна було його відкрити, воду відкачати, висушити й працювати", — сказала Кондратюк.

ЕкоПолітика раніше писала про те, що на Запоріжжі в шахтах ріжуть металоконструкції. Це загрожує регіону екологічним лихом.

Читайте також
У США розробили портативний опріснювач морської води на сонячних батареях
У США розробили портативний опріснювач морської води на сонячних батареях

Вода, що виробляється установкою опріснення, перевищує стандарти якості ВООЗ

У Великій Британії компанії тисячі разів скидали стічні води в річки
У Великій Британії компанії тисячі разів скидали стічні води в річки

Водні компанії інвестують мільйони фунтів стерлінгів, щоб зменшити вплив на річки

Кияни можуть набрати якісну питну воду в бюветах. Мапа
Кияни можуть набрати якісну питну воду в бюветах. Мапа

За останній місяць міські бригади відремонтували 64 бюветних комплексів

В ЮНІСЕФ розповіли, як очистити воду в домашніх умовах. Схема
В ЮНІСЕФ розповіли, як очистити воду в домашніх умовах. Схема

4 кроки дозволять очистити воду з будь-яких джерел від усяких шкідників, окрім хімічного забруднення