У Верховній Раді хочуть провести парламентські слухання щодо політики сталого розвитку Вікіпедія

У Верховній Раді хочуть провести парламентські слухання щодо політики сталого розвитку

Нині документ ще мають розглянути в сесійній залі

Народні депутати Сергій Тарута ("Батьківщина") та Дмитро Наталуха ("Слуга народу") внесли постанову про проведення в парламенті слухань щодо державної політики сталого розвитку України.

Постанова №5130 з'явилася на сайті Верховної Ради 22 лютого. Нині її вже розглянув комітет із питань економічного розвитку з пропозицією про ухвалення в сесійному залі.

"Економічна модель, що склалася в Україні, є ресурсно-витратною та екологічно небезпечною, не спроможною забезпечити економічне зростання. З огляду на це пропонується проведення парламентських слухань із метою обговорення та визначення основних засад сталого розвитку країни відповідно до глобальних цілей ООН", — сказано в пояснювальній записці.

Також вказано, що проведення парламентських слухань сприятиме виробленню державної політики щодо стратегії економічного розвитку держави, визначення засад, що гарантуватимуть сталий розвиток країни відповідно до Глобальних цілей ООН.

"Верховна Рада України  постановляє:

  1. Провести 28 квітня 2021 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України парламентські слухання на тему "Про засади державної політики сталого розвитку України".
  2. Кабінету міністрів України до 14 квітня 2021 року підготувати й подати до Верховної Ради України тиражовані для народних депутатів України інформаційно-аналітичні матеріали згідно з темою парламентських слухань і відповідні пропозиції до Рекомендацій парламентських слухань, визначити доповідача із зазначеного питання.
  3. Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку здійснити необхідні заходи для організаційного та методичного забезпечення проведення парламентських слухань, за результатами яких підготувати відповідний проєкт Рекомендацій, запросити для участі в парламентських слуханнях представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, відповідних міжнародних організацій, науковців та експертів.
  4. Апарату Верховної Ради України забезпечити у встановленому порядку пряму трансляцію парламентських слухань, фінансування витрат, необхідних для їх організації та проведення, стенографування та видання матеріалів парламентських слухань.
  5. Ця Постанова набирає чинності з моменту її ухвалення", — сказано в документі.

Нині документ ще мають розглянути в сесійній залі.

Як повідомляла ЕкоПолітика, народна депутатка від фракції "Голос" та членкиня комітету парламенту з питань екологічної політики та природокористування Леся Василенко подала ще один законопроєкт — №5128, який стосується екоподатку.

Читайте також
Контроль за зеленим відновленням України пропонують віддати віцепрем’єр-міністру
Контроль за зеленим відновленням України пропонують віддати віцепрем’єр-міністру

Україна потребує фундаментальної зміни своєї економічної моделі

В Україні уклали домовленості для розвитку ринку біопалива
В Україні уклали домовленості для розвитку ринку біопалива

У 2022-2023 роках запустили 360 МВт теплових потужностей на біомасі

ТОП-5 інноваційних зелених технологій 2023 року
ТОП-5 інноваційних зелених технологій 2023 року

Переробка лопатей вітротурбін відкриє нову еру для галузі

Країни Середземномор’я домовилися про ключові кроки до зеленого переходу
Країни Середземномор’я домовилися про ключові кроки до зеленого переходу

ЄС та 21 країна домовилися про економічний прогрес регіону без погіршення стану навколишнього середовища