У Великій Британії зупинили зведення вітропарку через податковий тягар shutterstock

У Великій Британії зупинили зведення вітропарку через податковий тягар

Катерина Бєлоусова

ВЕС могла б забезпечити енергією 350 тисяч сімей

У Великій Британії компанія Community Windpower зупинила створення вітрової електростанції Sanquhar II із 44 турбін через податок на надприбуток від відновлюваної енергії.

У компанії заявили, що надзвичайно потрібний проєкт не буде реалізований через несправедливий збір, встановлений для нових електростанцій з ВДЕ, повідомляє Energy Voice.

Зазначається, що першу чергу ВЕС у Дамфрісі (Шотландія) мали запустити влітку 2025 року. Електростанція мала б створити 200 робочих місць і забезпечувала б енергією 350 000 будинків.

В Community Windpower заявили, що проєкт зазнав “потрійного удару” зокрема через значне зростання витрат. Адже вартість його реалізації збільшилася з 300 мільйонів фунтів стерлінгів до 500 мільйонів.

“Ми не можемо отримати прибуток на капітал, який нам потрібен, щоб покрити банківські вимоги щодо фінансування", – пояснив керуючий директор Community Windpower Род Вуд.

В матеріалі підкреслили, що у 2022 році Асоціація з відновлюваної енергетики та чистих технологій (REA) попередила, що такий податок вплине на енергетичну безпеку країни, збільшить рахунки за електроенергію та гальмуватиме зелений перехід.

Зазначається, що у 2023 році компанія Vattenfall також припинила розробку проєкту морської вітроелектростанції Norfolk Boreas через зростання витрат.

"Вища інфляція та капітальні витрати впливають на весь енергетичний сектор, але геополітична ситуація зробила офшорну вітрову енергетику та ланцюг її поставок особливо вразливими. Загалом ми бачимо збільшення витрат до 40%", – пояснили у Vattenfall.

Community Windpower закликала уряд: 

  • внести зміни в схему оподаткування, щоб звільнити нові ВДЕ-проєкти від оподаткування;
  • надати пільги на інвестиції як для нафтогазового сектору;
  • запровадити положення про закінчення терміну дії податку.

Нагадаємо, три вітроенергетичні компанії відмовилися від реалізації своїх великих офшорних проєктів на 3,5 ГВт через значне збільшення витрат на їхню реалізацію.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, аналіз дослідників чистої енергії з BloombergNEF показав, що темпи зростання галузі вітроенергетики у 2022 році впали до найнижчого рівня за три роки. 

Читайте також
Глобальне потепління загрожує вітровій енергетиці Європи, – вчені
Глобальне потепління загрожує вітровій енергетиці Європи, – вчені

Потужності цього сектору продовжують зростати у всьому світі

ДТЕК добудує Тилігульську ВЕС за €450 млн
ДТЕК добудує Тилігульську ВЕС за €450 млн

Це буде найбільший інвестиційний проєкт компанії з початку повномасштабного вторгнення

На Тернопільщині монтують нові вітрогенератори. Фото, відео
На Тернопільщині монтують нові вітрогенератори. Фото, відео

До кінця року в області мають ввести в експлуатацію ще 5 вітрових електростанцій