У "Нафтогазі" заявили, що готові інвестувати в біометанові проєкти shutterstock

У "Нафтогазі" заявили, що готові інвестувати в біометанові проєкти

Олена Яценьо

Будь-яка модернізація підприємств спиратиметься на біотехнології й енергоефективність, зазначив Рябчин

"Нафтогаз України" сприятиме розвитку ринку біогазу та готовий інвестувати в біометанові проєкти.

Про це під час круглого столу в межах проєкту Green Deal на тему "Український біометан: як розпорядитися потенціалом біоенергетики" заявив Олексій Рябчин, радник голови правління "Нафтогаз України" з питань розвитку низьковуглецевих бізнесів та "зеленого" курсу ЄС.

""Нафтогаз" ухвалив рішення розвивати низьковуглецеві бізнеси: енергоефективність, боротьбу з втратами метану, біогаз, біометан — усе те, що може декарбонізувати класичну нафтогазову компанію", — розповів він.

За його словами, у компанії неодмінно розглядають заміщення природного газу відновлювальним у містах і містечках.

Рябчин також нагадав, що в управління "Нафтогазу" недавно перейшли кілька державних теплоелектростанцій, а саме: АТ "Херсонська ТЕЦ" (99,83% акцій), АТ "Дніпровська ТЕЦ" (99,93%), АТ "Криворізька теплоцентраль" (99,99%), АТ "Одеська ТЕЦ" (99,99%), а також держпідприємство "Сєвєродонецька теплоелектроцентраль".

Будь-яка модернізація підприємств спиратиметься на біотехнології й енергоефективність, наголосив він, оскільки нині обов'язково враховується влив на клімат.

"Заміщення природного газу важливо для енергетичної безпеки та розвитку, а також корисно для транспортної системи. Зокрема, в ЄС шалений попит на біометан, його готові купувати у 2-3 рази дорожче за природний газ", — додав представник "Нафтогазу".

Зі свого боку, заступник керівника водневого проєкту Регіональної газової компанії Ігор Гоцик зазначив, що нині в РГЗ працюють над під'єднанням чотирьох біометанових заводів до газорозподільних мереж у Вінницькій, Хмельницькій Чернігівській областях.

"Це перше важливе питання — необхідно розробити нові технологічні карти, зрозуміти, як будуть працювати всі мережі при біометані. Друге важливе питання – редизайн, оптимізація мереж: адже тут йдеться про безпеку споживачів", – сказав Гоцик.

На перших етапах під'єднання біометанових заводів до газорозподільних мереж неодмінно триватимуть спеціальні випробування, додав він.

Водночас президент "МХП Еко Енерджі" Олександр Домбровський зауважив, що українська економіка — одна з найменш енергоефективних у світі. "Нам потрібен системний, спокійний і глибокий рух в енергетичній модернізації країни", — наголосив він.

Раніше ЕкоПолітика писала, що 9 вересня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт № 5464 про внесення змін до ЗУ "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану.

Читайте також
В Україні розвиватимуть ринок біометану: Рада ухвалила закон
В Україні розвиватимуть ринок біометану: Рада ухвалила закон

Документ передбачає створення українського реєстру виробництва й використання біометану

В України прекрасні можливості для розвитку ринку біометану, — Гелетуха
В України прекрасні можливості для розвитку ринку біометану, — Гелетуха

Україна може забезпечити за допомогою бiометану 25% власних потреб у газі

На Львівщині збудують дві біогазові станції на очисних спорудах
На Львівщині збудують дві біогазові станції на очисних спорудах

Загалом оцінили потенціал 30 очисних споруд у восьми містах області

Індія вироблятиме чистий водень з біометану, отриманого з відходів 
Індія вироблятиме чистий водень з біометану, отриманого з відходів 

Інноваційний проект покликаний підтримати Індію на шляху декарбонізації і допомогти розвивати водневу економіку