У Міндовкілля дали невтішний прогноз щодо зростання промислових викидів shutterstock

У Міндовкілля дали невтішний прогноз щодо зростання промислових викидів

Олена Яценьо

Відомство провело переговори з Мінекономіки та Міненергетики

Викиди СО2 на промислових підприємствах України збільшаться на 16% до 2030 року від рівня 2019 року.

Про це йдеться в оновленому проєкті Другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (НВВ2), розповів очільник Міндовкілля Роман Абрамовський в ексклюзивному інтерв'ю порталу Green Deal.

"За нашими підрахунками, викиди промисловості до 2030 року зростуть на 16% від рівня 2019 року. Тобто не зменшаться, навпаки — збільшаться. Однак, відповідно, амбіції ключових компаній щодо збільшення темпів промислового виробництва було враховано", — зазначив урядовець.

За словами Абрамовського, секторальні цілі НВВ2 для української промисловості узгодили з Міністерством економіки. Саме з цим міністерством були найскладніші переговори про узгодження показників, додав міністр захисту довкілля та природних ресурсів.

"Найважча дискусія була з Міністерством економіки, оскільки вони відповідають за безліч секторів. Водночас варто віддати належне новому керівництву Мінекономіки, першому віцепрем'єру Олексієві Любченку, оскільки відразу після його призначення ми зустрілися і я пояснив йому всі наші прогнози щодо дотичних сфер. Він одразу призначив відповідальну за НВВ2 людину, а на другий день наша команда провела брифінг для нового керівництва", — розповів міністр.

Міндовкілля також провело складні переговори з Міністерством енергетики та НЕК "Укренерго", у результаті яких відомство було змушене збільшити норми викидів для енергетичного сектору.

"Наприклад, якщо спочатку ми змоделювали показник на рівні 34 млн тонн викидів СО2 у 2030 році в секторі енергетики, то після консультацій дійшли висновку, що буде коректніше передбачити 48 млн тонн у 2030 році, спираючись на положення Звіту про адекватність системи", — резюмував Абрамовський.

Нагадаємо, що 1 квітня Міндовкілля презентувало проєкт НВВ2, амбітна мета якого полягає в скороченні викидів парникових газів на 65% до 2030 року порівняно з 1990 роком.

ЕкоПолітика  вирішила проаналізувати основні факти й чутки довкола українського НВВ2.

Також додамо, що Центр економічного відновлення підготував інфографіку про те, як країни моделюють власний Національно визначений внесок задля поліпшення довкілля планети згідно з Паризькою кліматичною угодою.

Читайте також
У ЄБА проаналізували виклики та шляхи їх вирішення при встановленні НВВ2 України
У ЄБА проаналізували виклики та шляхи їх вирішення при встановленні НВВ2 України

На думку фахівців, станом на сьогодні моделювання не дає навіть приблизного уявлення про сценарії викидів парникових газів у післявоєнний період

Стейкхолдери вказали на критичні прогалини при встановленні українського НВВ2 
Стейкхолдери вказали на критичні прогалини при встановленні українського НВВ2 

Один з експертів попередив, що наша країна ризикує стати першою у Європі, хто “покладе” енергетику заради декарбонізації

Бізнес закликав владу встановити реалістичнішу кліматичну ціль у 65% скорочення викидів у НВВ2
Бізнес закликав владу встановити реалістичнішу кліматичну ціль у 65% скорочення викидів у НВВ2

Промисловці наполягають, що вона має враховувати поточну ситуацію в країні та її економіці

Бізнес закликав владу переглянути НВВ2 з урахуванням реалій воєнного часу
Бізнес закликав владу переглянути НВВ2 з урахуванням реалій воєнного часу

Промисловці пропонують скоригувати кліматичну ціль через 3 роки після завершення воєнного стану