У Львівській області на території Жидачівського професійного ліцею створили мінізавод, на якому виготовляють будівельні блоки з органічних відходів.
Про це повідомило видання GALNET.
Матеріалами для виготовлення блоків можуть бути, наприклад, тирса, кора дерев, солома, лушпиння горіхів, відходи кукурудзи та кава тощо.
Наразі працюють дві лінії: спеціальна машина відкидає непотрібні речі, міксер замішує та додає воду, а спеціальний прес формує блоки. Зазвичай блок сушиться 10 днів, після чого його можна використовувати на будівництві.
Джерело: galnet.fm
Найближчим часом з будівельних блоків на території ліцею планують звести двоповерховий будинок, а ще через 3-4 роки – ціле екологічне містечко. В Жидачівському професійному ліцеї навчають майбутніх будівельників, тож до процесу залучастимуть учнів.
Як зазначається, ініціатором проєкту став директор навчального закладу Мар’ян Кушнір. Задум він реалізував разом із винахідником, заступником директора Львівського державного Будинку техніки Василем Багрійчуком, який уже має кілька запатентованих винаходів у сфері екології.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла про те, як у Сумах студенти винайшли їстівну плівку для зберігання продуктів.
Для виготовлення такої упаковки використовують харчові відходи – подрібнені залишки овочів, фруктів, шкаралупу горіхів, яєць, кістки тварин та риб.
Також стало відомо, що у США винайшли бетон, який може самовідновлюватися за добу.