У Сумах студенти винайшли їстівну плівку для зберігання продуктів snau.edu.ua

У Сумах студенти винайшли їстівну плівку для зберігання продуктів

Романа Слісар

Для виготовлення такої упаковки використовують харчові відходи – подрібнені залишки овочів, фруктів, шкаралупу горіхів, яєць, кістки тварин та риб

У Сумському національному аграрному університеті розробили технологію, яка дозволяє створювати біоупаковку для продуктів, використовуючи харчові відходи та біополімери.

Про це розповів викладач Сумського національного аграрного університету, співзасновник та директор ТОВ "FoodBIOPack" Дмитро Бідюк, передає Укрінформ.

"Ми зі студенткою 5-го курсу кафедри технології харчування Тетяною Ярмош створили біоупаковку, яку назвали FoodWastePack, що означає пакування з харчових відходів. Вона використовується для харчової продукції", – розповів Бідюк.

За його словами, така упаковка на 50% складається з харчових відходів, які використовують як наповнювачі – подрібнені залишки овочів, фруктів, шкаралупи горіхів, яєць тощо, а ще на 50% – зі зв’язуючих компонентів-біополімерів, отриманих з кісток тварин і риби.

Джерело: Укрінформ

Джерело: Укрінформ

Вчені зауважують, що така упаковка одноразова і може бути їстівною. Крім того, вона водорозчинна, тому в такому пакованні можна зберігати каву з цукром, а для приготування напою їх достатньо буде залити кип’яченою водою.

Також розробники експериментували зі зберіганням в упаковці пасерованих в олії овочів для приготування супів. Паковання з концентратом можна додати в окріп, і воно повністю розчиниться.

Джерело: Укрінформ

Джерело: Укрінформ

Разом з тим є нюанс: якщо біоупаковка виготовлена з відходів овочів та фруктів, її можна з’їсти, а ту, де є шкаралупи горіхів і яєць, не варто вживати – натомість слід її компостувати та в подальшому отримувати добрива.

Окрім біопакування в університеті експериментують зі створенням етикеток для пластикових пляшок за аналогічною технологією. Такі упаковки та етикетки безпечні для довкілля, а для їх фарбування використовують натуральні барвники.

Джерело: Укрінформ

Джерело: Укрінформ

Раніше ЕкоПолітика писала про те, яке упакування від продуктів неможливо повторно переробити.

Читайте також
У Великобританії розробили натуральний дезодорант багаторазового використання
У Великобританії розробили натуральний дезодорант багаторазового використання

Вартість набору, до якого входить футляр з переробленого пластику та змінний блок, становить 13 британських фунтів

В Шотландії винайшли цеглу K-Briq із відходів: фото 
В Шотландії винайшли цеглу K-Briq із відходів: фото 

Інноваційна цегла краще зберігає тепло та має більше кольорових рішень, ніж звичайна