На перехресті проспекту Небесної сотні та вулиці Інглезі в Київському районі Одеси зафіксували перевищення вмісту оксиду вуглецю (чадного газу) в атмосферному повітрі.
Про це повідомили в Департаменті екології та рекреаційних зон Одеської міської ради.
Зазначається, що перевищення гранично допустимих концентрацій оксиду вуглецю в приземному шарі атмосфери було в 1,12 раза.
Перевищення шкідливих домішок у повітрі виявили в результаті спостережень з автоматичним відбором проб у період із 31 січня по 4 лютого.
Моніторинг провела Муніципальна лабораторія комунального підприємства "Муніципальний центр екологічної безпеки" Одеської міської ради.
Чим небезпечний чадний газ
За словами сімейної лікарки Аліни Волківської, діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту, формальдегід і пил є найбільш небезпечними речовинами, які є в повітрі, та можуть загрожувати здоров’ю людини.
Оксид вуглецю дуже несприятливо діє на організм. Він міститься в атмосферному повітрі в кількостях, здатних підвищити вміст карбоксигемоглобіну, що погіршує стан тканинного дихання, негативно впливає на функцію центральної нервової системи і серцево-судинної системи.
Наявність оксиду вуглецю в організмі стає причиною скарг (особливо в регулювальників руху) на головний біль, запаморочення, порушення сну, зниження пам’яті й уваги, задишку, біль у ділянці серця тощо.
Зазначимо, що чадний газ – це безбарвний, дуже легкий газ (легший за повітря), який не має запаху. Виявити його можна тільки за допомогою спеціальних датчиків. А ось запах чадного газу відчувається через домішки органічних елементів у паливі.
Раніше ЕкоПолітика писала, чим небезпечний високий вміст формальдегіду в атмосферному повітрі.