У п'ятницю, 10 вересня, Київ знову потрапив у топ списку мегаполісів із найбільш забрудненим повітрям у світі.
За даними порталу Iqair, який відстежує рівень забруднення повітря в режимі реального часу, станом на 09:58 столиця України посідала п'яте місце в рейтингу.
Індекс Києва становив 137 за норми у 50. Такий рівень забруднення повітря в місті характеризується як "нездоровий для чутливих груп населення".
За відповідного рівня атмосферного забруднення людям із захворюваннями дихальної системи радять надівати респіратори, у приміщеннях зачиняти вікна та вмикати очищувачі повітря, а також уникати спортивних занять просто неба.
На першому місці в цьому списку опинився Ер-Ріяд (Саудівська Аравія), на другому — Дубай (ОАЕ), на третьому — Кабул (Афганістан), а четверту сходинку посів російський Красноярськ.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що стало відомо, хто найбільше забруднює повітря в Києві. Найбільшими забруднювачами повітря у столиці є комунальні теплоенергетичні підприємства та сміттєспалювальний завод.
Додамо, що до кінця 2021 року в Києві запланували встановити 40 індикативних датчиків спостереження за якістю повітря.
Нагадаємо також, що, на думку експертів, однією з головних причин забруднення повітря в Україні є автотранспорт.
Зокрема, заступник державного секретаря Кабінету міністрів України Анатолій Куцевол зауважив, що "поки європейські країни забороняють дизель і додатково оподатковують старі автомобілі, ми відкриваємо двері для мільйонів імпортованих звідти старих авто".
На тому, що "євробляхи" – більший забрудник довкілля, ніж промисловість, заявив також генеральний директор Федерації роботодавців Руслан Іллічов.
Зазначимо, що обсяг імпорту вживаних автомобілів за січень-серпень становить 301,3 тис. од. Навіть більше, у липні зафіксували місячний рекорд реєстрацій (54,5 тис. авто) за останні кілька років. Торік же ввезення б/у автомобілів сягало 353,4 тис. од.
Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський спростив розмитнення "євроблях".