Уряд Кенії оголосив спеціальний вихідний під час якого мешканці країни висадять 100 мільйонів дерев.
Кожного кенійця заохочують посадити щонайменше два саджанці, щоб допомогти у боротьбі зі зміною клімату, повідомляє BBC.
Міністрка охорони навколишнього середовища Сойпана Туя підкреслила, що такий вихідний дозволить кожному кенійцю взяти участь у висадці дерев. У центрах лісових агентств кенійці можуть безкоштовно висаджувати саджанці у спеціально відведених для цього громадських місцях.
В матеріалі підкреслили, що уряд надає близько 150 мільйонів саджанців у державних розплідниках. Також людей закликають купити щонайменше два саджанці, щоб посадити їх на власній ділянці.
“Дерева допомагають боротися з глобальним потеплінням, поглинаючи вуглекислий газ з повітря і виділяючи кисень в атмосферу”, – пояснили в BBC.
Зазначається, що урядова мета Кенії передбачає висадку 15 мільярдів дерев протягом 10 років.
В матеріалі розповіли, що президент Кенії Вільям Руто та члени Кабінету міністрів разом з губернаторами графств та іншими офіційними особами керуватимуть висадкою у різних регіонах. Дерева не будуть висаджувати лише у північно-східному регіоні, де сталися масштабні повені на тлі кліматичного явища Ель-Ніньо.
"Я прийшов, щоб посадити тут дерева, тому що рівень води в нашій річці знижується. Навіть тут, біля витоку річки, рівень води дуже низький, дерева були вирубані", – сказав місцевий житель Стівен Челулей під час висадки дерев біля витоку другої за довжиною річки Кенії Аті.
Зазначається, що за висадкою дерев стежитиме інтернет-додаток Jaza Miti, який дозволяє звичайним кенійцям та організаціям реєструвати дії, зокрема види рослин, їхню кількість та дату посадки. Додаток також допоможе людям висаджувати відповідні саджанці у конкретних місцях.
В матеріалі підкреслили, що частина кенійської екоспільноти розкритикувала ініціативу. Адже значна частина містян лише скористаються додатковим вихідним та не долучаться до висадки. Також частина саджанців – це екзотичні дерева, а новий ліс потрібно висаджувати у відповідних місцях з “правильних” дерев.
Окрім того, владу Кенії критикували за те, що вона виступає за висадку дерев, але не в змозі приборкати незаконні рубки в громадських лісах. Так уряд нещодавно зняв заборону на вирубку лісу.
Туя пояснила, що це рішення торкнулося лише лісів, призначених для комерційних цілей – близько 5% від загальної кількості. Це необхідно для задоволення місцевого попиту і створення робочих місць. А уряд вживає заходів проти незаконних лісозаготівельників в інших лісах.
Вона додала, що акція з висадки дерев триватиме і після вихідного. Очікується, що до кінця року в країні висадять 500 мільйонів дерев.
Нагадаємо, за даними Global Forest Watch, протягом 2000-2020 років площа незайманих лісових ландшафтів (НЛЛ) у світі зменшилася на 155 мільйонів гектарів, тобто на 12%. Темпи зникнення таких лісів за останні 20 років також збільшилися.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідники з Університету Меріленда встановили, що у 2022 році у світі вирубували близько 11 футбольних полів лісів щохвилини, а загальна площа сягнула понад 4 мільйонів гектарів Це вивільнило кількість вуглекислого газу, еквівалентну річним викидам викопного палива в Індії.