У 2022 році у світі вирубували 11 футбольних полів лісів щохвилини – дослідження

У 2022 році у світі вирубували 11 футбольних полів лісів щохвилини – дослідження

Катерина Бєлоусова

У 2022 році тропіки втратили на 10% більше первинних тропічних лісів, ніж у 2021

Дослідники з Університету Меріленда встановили, що у 2022 році у світі вирубували близько 11 футбольних полів лісів щохвилини, а загальна площа сягнула розмірів Швейцарії, тобто понад 4 мільйонів гектарів

Це вивільнило кількість вуглекислого газу, еквівалентну річним викидам викопного палива в Індії, повідомляє BBC.

Зазначається, що найбільшу кількість лісів знищили у Бразилії.

В матеріалі розповіли, що така тенденція не відповідає Глазговській декларації, яку підписали понад 100 країн на кліматичному саміті COP26 у 2021 році. Підписанти зобовʼязалися разом зупинити втрату лісів і деградацію земель до 2030 року. 

bbc.com

В BBC підкреслили, що в Індонезії різко скоротили вирубку лісів. Це означає, що тенденцію можна змінити. Адже втрати первинних тропічних (старих) лісів вважаються особливо критичними для стримування глобального потепління та втрати біорізноманіття. 

Зазначається, що тропічні ліси Бразилії, Демократичної Республіки Конго та Індонезії поглинають величезну кількість парникових газів. Розчищаючи або спалюючи ці старі ліси, накопичений вуглець потрапляє в атмосферу, що підвищує температуру в усьому світі. А ці втрати не можна замінити посадкою нових дерев, оскільки ці ліси розвивалися протягом тривалого періоду.

Дослідження показало, що у 2022 році тропіки втратили на 10% більше первинних тропічних лісів, ніж у 2021. Бразилія домінує у втратах первинних тропічних лісів, які у 2022 році зросли на понад 14%.

В матеріалі підкреслили, що методика підрахунку втрати лісів не враховувала природні пожежі, загибель дерев від хвороб та шкідників тощо.

Нагадаємо, Європарламент ухвалив закон, який зобов’язує компанії гарантувати, що їхня продукція, на ринках ЄС, не призвела до вирубки та деградації лісів після 31 грудня 2020 року.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, за 2021-й рік Земля переважно внаслідок вирубування та пожеж утратила 11,1 млн гектарів тропічних лісів.

Читайте також
На Поліссі екоінспектори виявили незаконну вирубку дерев на майже 6 млн грн
На Поліссі екоінспектори виявили незаконну вирубку дерев на майже 6 млн грн

Ці землі лісового фонду належать місцевій громаді

Лісова реформа: корупцію централізують, рубки лісу збільшують в рази
Лісова реформа: корупцію централізують, рубки лісу збільшують в рази

Уряд в рамках реформи прагне збільшити прибутки від реалізації деревини