У Канаді нафтова компанія хоче виробляти 2 тонни водню на день shutterstock

У Канаді нафтова компанія хоче виробляти 2 тонни водню на день

Катерина Бєлоусова

Воднева технологія допоможе розблокувати відкладений попит на водень як паливо для перехідної енергії для логістичних організацій

У Канаді на нафтопереробному заводі в Сент-Джоні, штат Нью-Брансвік, компанія Irving Oil розширює водневі потужності, щоб знизити викиди вуглецю та запропонувати клієнтам чисту енергію.

Новий водневий електролізер потужністю 5 МВт вироблятиме дві тонни водню на день, використовуючи електроенергію з локальної мережі, повідомляє CBC News.

Компанія має угоду з нью-йоркською компанією Plug Power Inc. щодо купівлі.

Водень використовується для зниження вмісту сірки в нафтопродуктах, наприклад дизельному паливі. Однак більшість нафтопереробних заводів виробляють водень, використовуючи природний газ, який створює викиди вуглекислого газу.

"Інвестиції в водневий електролізер дозволяють нам виробляти водень зовсім по-іншому", – сказав директор відділу енергетичних переходів Irving Oil Енді Карсон. – "Замість того, щоб використовувати природний газ, ми фактично використовуємо молекули води та електрику в процесі електролізу для виробництва чистого водню".

За його словами, Irving планує декарбонізувати мережу та забезпечити максимально чисту електроенергію, що використовується для живлення водневого електролізера.

Електрична система NB Power включає 14 електростанцій, що працюють на гідроенергії, вугіллі, нафті, вітрі, атомі та дизелі. Комунальне підприємство взяло на себе зобов’язання збільшити кількість відновлюваних джерел енергії.

В Irving зазначили, що це буде перший нафтопереробний завод у Канаді, який інвестує в технологію електролізера. Компанія хочу запропонувати інфраструктуру водневого палива в Атлантичній Канаді.

"Такі інвестиції дозволяють нам не просто переходити до більш чистої форми водню на нафтопереробному заводі. Це також дозволяє нам зберігати та робити водень доступним для ринку", – сказав Карсон.

Адже воднева технологія допоможе розблокувати відкладений попит на водень як паливо для перехідної енергії для логістичних організацій.

Уряд провінції Альберта також планує розширити виробництво водню в найближчі роки, завдяки  розробці технології уловлювання та зберігання вуглецю (CCS) під час виробництва водню з природного газу.

Нагадаємо, ArcelorMittal успішно випробував використання “зеленого” водню для скорочення залізної руди на одному зі своїх промислових майданчиків у Канаді.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, іспанський стартап H2SITE отримав $13,2 мільйона для вирішення проблем транспортування водню, адже крихітні молекули призводять до тріщин у сталі резервуарів та труб.

Читайте також
Amazon інвестуватиме в виробництво “зеленого” водню
Amazon інвестуватиме в виробництво “зеленого” водню

Для приборкання кліматичної кризи необхідно постійно розробляти інноваційні рішення

У Німеччині виробники водню почали шукати “рішення наступного покоління”
У Німеччині виробники водню почали шукати “рішення наступного покоління”

“Зелений" водень також потребує створення відповідної інфраструктури трубопроводів

Воднева економіка може допомогти у відбудові України — Держенергоефективності
Воднева економіка може допомогти у відбудові України — Держенергоефективності

Експерти обговорили перспективи нашої країни у цій сфері

У Бразилії збудують найбільшу в світі завод з виробництва “зеленого” водню
У Бразилії збудують найбільшу в світі завод з виробництва “зеленого” водню

У 2025 році Unigel планує збільшити річне виробництво вчетверо