Харківський екохаб Kharkiv Zero Waste, який до війни збирав вторинну сировину, почав роздавати зібрані речі містянам, які зараз їх дуже потребують.
Свою роботу екохаб відновив на початку квітня. За цей час понад десяток харків'ян звернулися до екохабу за речами, ідеться в матеріалі "Суспільного".
На сортувальній станції старі та вживані речі збирали для перероблення чи повторного вжитку. За сезон до війни назбирали кілька тонн вторсировини. Ідеться про одяг, взуття, посуд, постільну білизну, ковдри та іграшки.
Засновниця хабу та екологічного руху Kharkiv Zero Waste Анна Прокаєва розповіла, що нині містяни найбільше беруть сезонний одяг і взуття.
"Речі накопичилися, їх був надлишок. У нас основна мета — екологічне та, власне, щоб люди подовжували життя речей і не купували нового. Сьогодні ми переорієнтувалися на гуманітарну мету. Ми й раніше спрямовували надлишок до Волновахи та деяких міст України, з яких надсилали заявки. Тепер десь 30% людей, які приходять, до цього про нас узагалі не знали", — сказала Прокаєва.
Пара Антон і Лілія прийшли до хабу взяти речі першої потреби. Їхній будинок на Північній Салтівці майже зруйновано.
"Ми планували їхати додому за речами, але нам сказали, що краще не ризикувати життям, а приїхати сюди", — поділився Антон.
Лілія зізналася, що те, що на них, — усе, що лишилося. "Зараз потеплішає, хоча б буде, що вдягти", — сказала жінка.
Ще одна відвідувачка екохабу Ольга розповіла, що всі її речі залишилися вдома, а туди їхати дуже далеко, тому вирішила взяти взуття на весну тут.
За словами засновниці екохабу, люди беруть одразу й літній одяг.
"Ми просимо людей все ж брати одну пару, а не декілька пар взуття на одну людину. Розуміємо, що потреби ще будуть. У нас запитів багато. Речей залишається ще на сотню людей точно", — зазначила Прокаєва.
Працює хаб раз на тиждень, щочетверга з 11:00 до 16:00. Можна звертатися й за номером 050-698-66-13.
У квітні мали запустити роботу ще одного екохаба в Люботині. Нині речі звідти роздали біженцям.
Раніше ЕкоПолітика писала, що у Львові власниця магазину Rhizome store Тетяна Голігас приймає й роздає у своїй крамниці вживаний одяг для вимушених переселенців з інших областей України.