У Харківській області підприємству не дали вирубати ділянку лісу заради розширення бізнесу shutterstock

У Харківській області підприємству не дали вирубати ділянку лісу заради розширення бізнесу

Катерина Бєлоусова

Розробники прямо вказували на шкоду, що буде заподіяна тваринному світу водойми

Міністерство охорони довкілля України не дозволило збільшити площу одного з піщаних кар’єрів неподалік Безлюдівки у Харківській області, оскільки компанія не пройшла процедуру оцінки впливу на довкілля (ОВД).

Заради її розширення власники планували вирубати дві великі ділянки лісу, повідомила організація з охорони довкілля “Українська Природоохоронна Група” у Facebook.

Звіт з оцінки впливу на довкілля проекту "Видобування пісків Безлюдівського родовища" був підготовлений із грубими порушеннями та не пройшов через міністерський контроль. 

Так, планована діяльність не передбачала заходів збереження середовища існування та умов розмноження тварин, збереження шляхів міграції тварин, а розробники прямо вказували на шкоду, що буде заподіяна тваринному світу водойми внаслідок планованої діяльності. 

Звіт не містив жодних досліджень впливу на Смарагдову мережу, на території "Нижня частина долини річки Уди", де б виконувалась планована діяльність та даних щодо впливів діяльності на ліси, розташовані навколо родовища. Також в ньому наводилися дані щодо шумового забруднення від планованої діяльності. Зі Звіту випливало, що біорізноманіття відчуватиме значне звукове навантаження, що змусить його покинути оселища, а для видів, що не можуть цього зробити, призведе до втрати умов життя та розмноження. 

У Звіті відсутня інформація про проведення досліджень впливу на види флори та фауни (в тому числі видів Червоної книги України та Резолюції 6 Бернської конвенції), що зустрічаються на території планованої діяльності, а також рослинних і тваринних угруповань.

Згідно з супутниковими знімками, поруч із зоною, на яку планували розширити кар’єр, розташовані рекреаційні об’єкти (пляжі та зони відпочинку). Необхідно було оцінити впливи планованої діяльності на ці об’єкти та на соціальне середовище. Але цього зроблено не було. 

“Окрім цього, діяльність могла призвести до значних змін у гідрології території: річка Студенок просто б перестала текти природним руслом і переносила б воду до річки Уди через територію кар'єру. І звісно, втрата кількох кварталів лісів з усією флорою та фауною навряд може вважатись природньо-дружнім підходом”, – сказано в матеріалі.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні оновили державні будівельні норми щодо здійснення оцінки впливу на навколишнє середовище, які замінять попередню застарілу редакцію.

Читайте також
У Сінгапурі зменшують кількість харчових відходів шляхом перерозподілу їжі
У Сінгапурі зменшують кількість харчових відходів шляхом перерозподілу їжі

Перерозподіл 400 кг їжі дозволив уникнути 1700 кг викидів CO2 і заощадити понад 295 000 літрів води

Бренди одягу розвивають екологічні тренди в моді
Бренди одягу розвивають екологічні тренди в моді

Стійкість виходить за рамки лише текстилю і поширюється на виробництво, умови праці, торгівлю та прагнення зменшити вуглецевий слід

Перша в Україні громада почала втілювати програму з охорони природи
Перша в Україні громада почала втілювати програму з охорони природи

Цей випадок став надзвичайним прецедентом, адже зазвичай більшість громад роздають усю землю під ріллю

В Україні заборонили створити 7 кар'єрів, які б зашкодили природі
В Україні заборонили створити 7 кар'єрів, які б зашкодили природі

Екоактивісти закликають долучатися до процесу оцінки впливу на довкілля та писати зауваження для тривожних кейсів