КП "Центр екологічного моніторингу" Дніпровської обласної ради оголосило тендер на закупівлю станцій аналізу якості води, за які готове віддати 10 млн грн. Переможцем торгів стала промислово-торговельна фірма "Елегія" — компанія, пов'язана з комунальним підприємством.
Про це йдеться в матеріалі "Информатор Деньги". Зазначається, що це вже не перша спроба підприємства придбати станції. Попередні торги було скасовано через те, що заявку подала тільки одна компанія — та ж "Елегія".
За інформацією видання, КП "Центр екологічного моніторингу" двічі цього року намагалося купити модульну станцію з комплектом вимірювально-аналітичного обладнання. Уперше торги оголосили 5 липня. Тоді компанія SENSO DYNAMICS LLC (її дані виводять на приватного підприємця зі Львова Юрія Михайлишина) виявила порушення в документах до торгів.
"Ваш проєкт контракту не передбачає участі нерезидента. Нерезидент не може відкрити рахунок у Державній скарбниці. Та й ніхто не буде із цим морочити голову — настільки малий контракт, — написано від імені SENSO DYNAMICS LLC. — Пропоную використовувати добре скроєний контракт, який використовується іншим держпідприємством (автор звернення доклав типовий договір акціонерної компанії "Украгролізинг". — ДИ) або внести відповідні зміни до вашого контракту. Як Ви знаєте, згідно із законом на передоплату понад 1 млн гривень відкривається банківська гарантія авансового платежу".
У комунальному підприємстві на таку пропозицію ніяк не відреагували й просто скасували торги нібито через скорочення витрат.
Наступного разу купити станцію спробували наприкінці вересня. Тоді SENSO DYNAMICS LLC не подавала заявки на участь у конкурсі, а єдиним учасником торгів була фірма "Елегія". Через те, що до конкурсу було подано менше ніж дві пропозиції, торги скасували. Проте того ж дня оголосили нові.
Із третьої спроби на торги прийшли рідна для КП фірма "Елегія" та компанія "ГЕОАКЦЕНТ". Переможцем стала тендерна пропозиція від "Елегії".
Згідно з даними "Информатор Деньги", директором і власником компанії "Елегія" зареєстрований житель Дніпра Євген Дробишевський, а підписувачем є колишній директор Центру екологічного моніторингу Андрій Сідеков.
Окрім того, у матеріалі йдеться й про марність закупленої техніки, на яку витрачено мільйони.
"Ми перевіряли роботу цих станцій на графічній версії віджету Центру екологічного моніторингу у травні, червні та серпні цього року. Але станції у Дніпрі на вул. Набережна Перемоги, 106а; у Нікополі по вул. Електрометалургів, 3, у Павлограді на вул. Соборній, 95, як не працювали, так і не працюють. Нині на графічній версії віджету активна лише одна станція у Дніпрі із трьох заявлених", — підсумували в публікації.
Як писала ЕкоПолітика раніше, у Дніпрі КП "Центр екологічного моніторингу" оголосив тендер на ремонт станцій аналізу якості повітря.