У Чорному морі затонув турецький суховантаж Vera Su, що налетів на скелі біля північного узбережжя Болгарії. Це може викликати екологічну катастрофу в заповіднику Каліакра, де мешкає багато птахів і тварин, що знаходяться під загрозою зникнення.
Як повідомляє Euractiv, на борту судна знаходяться близько 3 тисячі тонн карбаміду, який при потраплянні у воду у високій концентрації викликає швидке цвітіння фітопланктону, що виробляє небезпечний токсин. Це становить загрозу життю морських мешканців – рідкісних птахів і тварин. Крім того, цей токсин може зашкодити здоров'ю людини при вживанні риби і морепродуктів.
"Моторний відсік вантажного корабля затоплений. У корпусі судна є дірки. Судно більше не можна врятувати, але можна вжити заходів з видалення затонулого вантажу", – заявив капітан Венцислав Іванов, виконавчий директор Болгарської морської адміністрації. Наразі болгарська влада сподівається увійти в вантажний відсік, щоб забрати карбамід, але операція ускладнюється поганою погодою.
Стало відомо, що турецький корабель сів на мілину ще 20 вересня через чергового, який заснув. Але протягом шести днів не було зроблено жодних рятувальних операцій, незважаючи на небезпеку для навколишнього середовища.
Грінпіс висловив обурення халатністю влади Болгарії і попередив про можливі незворотні наслідки для навколишнього середовища.
Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що у Дніпрі назріла екологічна катастрофа через ракетне паливо на заводі "Південмаш": в зоні ризику можуть опинитись до 100 тисяч осіб.