Україна підписала Угоду про відкрите море для покращення екологічної співпраці

Україна підписала Угоду про відкрите море для покращення екологічної співпраці me.gov.ua?lang=uk-UA

Ілля Федунь

Угоду підписали вже 140 країн світу

У штаб-квартирі ООН міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболєв підписав угоду про відкрите море, яка посилить міжнародну екологічну співпрацю України. 

Про це пише пресслужба Мінекономіки. 

Після підписання документу Україна стала учасницею нового міжнародного механізму щодо захисту океанічних екосистем та сталого використання морських ресурсів у міжнародних водах. 

"Наше розташування на Чорному та Азовському морях робить питання морської безпеки та захисту екосистем стратегічними для країни й регіону. Навіть у час війни ми доводимо, що здатні дбати про глобальне довкілля, протистояти кліматичним викликам та боротися з екологічними злочинами агресора", – сказав Соболєв. 

Угода сприяє:

1. Охороні біологічного різноманіття, яка передбачає збереження 30% територій океанів та морів до 2030 року, а також вона узгоджується з Паризькою кліматичною угодою в частині Blue Carbon – вуглець, який поглинається морськими екосистемами.

2.  Приверненню увагу світу на негативний вплив, який чинить росія на довкілля Криму та                  Чорного моря.

3. Відкриттю нових можливостей для науки та різних галузей економіки.

4. Підтвердженню проєвропейського курсу України та залученню міжнародної підтримки,                  зокрема Франції.

Як писала ЕкоПолітика раніше, у Швейцарії розпочалися перемовини, щоб завершити підписання угоди, спрямованої на зменшення забруднення довкілля пластиком.

Читайте також
Найгірше після 2022 року: чому в травні загинуло так багато дельфінів у Чорному морі
Найгірше після 2022 року: чому в травні загинуло так багато дельфінів у Чорному морі

У тварин фіксують масштабні ураження внутрішніх органів через інтоксикацію

До 15 млн кубометрів щороку: у Рівненській області збудують біогазовий завод
До 15 млн кубометрів щороку: у Рівненській області збудують біогазовий завод

Залишки органіки, з якою видобуватимуть газ, будуть використовувати як добрива

Придунайські озера в Одеській області примусово наповнять водою — рішення уряду
Придунайські озера в Одеській області примусово наповнять водою — рішення уряду

Влада хоче запобігти водній кризі для місцевого населення та аграріїв

Нова енергоархітектура: в Україні минулого року встановили понад 500 МВт потужності СНЕ
Нова енергоархітектура: в Україні минулого року встановили понад 500 МВт потужності СНЕ

Більшість нових енергопроєктів з ВДЕ включають енергозберігаючі установки для балансування генерації