У Чорнобильській зоні відчуження планують побудувати сховище для радіоактивних відходів з Росії.
Про це заявили представники Державного агентства з управління зоною відчуження під час презентації річного звіту.
"Ми сподіваємося, що у березні почнемо відкривати тендерні пропозиції, до початку літа оголосимо переможця та почнемо укладати угоди", — сказав т. в. о. голови ДАЗВ Андрій Пляцко.
Він додав, що сховище прийматиме оскловані високоактивні радіоактивні відходи.
За даними ЕкоПолітики, США та ЄС також зацікавлені, щоб Україна стала місцем заховання та переробки небезпечних та радіоактивних відходів. Зокрема, за останні три роки влада розглядала 5-6 проєктів у Чорнобилі.
Нагадаємо, що ДАЗВ ще у квітні минулого року затвердило проєкт будівництва сховища для зберігання високоактивних радіоактивних відходів, які повертатимуть з Росії після перероблювання відпрацьованого ядерного палива з українських атомних станцій.
"Відповідно до генерального плану сховище буде побудовано на комплексі виробництв "Вектор". Воно гарантуватиме радіаційну безпеку та надійне проміжне зберігання високоактивних радіоактивних відходів протягом усього терміну його експлуатації терміном до 100 років", – розповідали у агентстві.
Варто нагадати, що Україна зобов’язана приймати на зберігання радіоактивні відходи після їх перероблення у Росії відповідно до Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про науково-технічне співробітництво в галузі атомної енергетики від 14 січня 1993 року.
Нагадаємо, у Києві 19 лютого презентували брендинг Чорнобиля з логотипом, який змінюватиметься щороку й поступово зникатиме.
Як повідомляла ЕкоПолітика, 8 лютого Міндовкілля та Мінкульт підписали меморандум про співпрацю, який передбачає об’єднання зусиль для спільної роботи над розвитком туристичного потенціалу території зони відчуження біля Чорнобильської АЕС.