У 2021 році на планеті було знищено 11,1 млн гектарів тропічних лісів pexels

У 2021 році на планеті було знищено 11,1 млн гектарів тропічних лісів

Олена Яценьо

Цієї площі важливих для клімату дощових лісів досить, щоб покрити острів Куба

Усього за минулий, 2021-й, рік Земля переважно внаслідок вирубування та пожеж утратила 11,1 млн гектарів тропічних лісів.

Про це йдеться у звіті Global Forest Watch Інституту світових ресурсів Університету Меріленд (США), повідомляє The Guardian.

Дослідники наголосили, що майже 30% (3,75 млн га) від загальних утрат становлять незаймані ліси, які критично важливі для стримування глобального потепління та збереження біорізноманіття, бо вони виділяють безліч кисню і багаті накопиченим вуглецем.

Коли первинно тропічні ліси зазнають вирубки чи пожежі, вони виділяють у повітря вуглекислий газ, сприяючи глобальному потепленню. Тільки внаслідок знищення таких лісів торік було викинуто 2,5 гігатонни CO₂, що можна порівняти з викидами від річного спалювання викопного палива в Індії, яка є третім за величиною джерелом викидів парникових газів у світі.

Майже половину (40%) раніше незайманих джунглів минулого року вирубали в Бразилії. До п'ятірки лідерів за обсягами знищення дощових лісів також увійшли Демократична Республіка Конго, Болівія, Індонезія та Перу. Учені особливо стурбовані станом бразильської Амазонії, де відбувається масштабне розчищення лісових територій під пасовища.

Експерти назвали безперестанну втрату лісів катастрофою для боротьби з глобальним потеплінням. Вони заявили, що 143 уряди, які зобов'язалися зупинити втрату лісів до 2030 року на Cop26 у Глазго, повинні терміново виконати свої зобов'язання.

Попри знеліснення, автори звіт вказали й на позитивні тенденції. Наприклад, Індонезія послідовно скорочує вирубування первинних лісів уже п'ятий рік поспіль завдяки обмеженням щодо виробництва пальмової олії, боротьбі з лісовими пожежами та оновленому кліматичного плану.

Знижуються темпи знищення лісів також у Малайзії, Габоні та Гаяні.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що майже 40% площі суші на Землі зазнали деградації внаслідок людської діяльності. Якщо людство не вживе ніяких заходів і тенденції збережуться, до 2050 року цей показник досягне 55%.

Читайте також
В Україні під час війни висадили понад сотню мільйонів дерев
В Україні під час війни висадили понад сотню мільйонів дерев

Держлісагенство планує побудувати у 8 областях сучасні селекційно-насіннєві центри, щоб збільшити потужності для вирощування посадкового матеріалу

Стало відомо, які обмеження у “сезон тиші” будуть скасовані
Стало відомо, які обмеження у “сезон тиші” будуть скасовані

У “сезон тиші” забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою

На Луганщині через обстріли розпочалися масштабні лісові пожежі
На Луганщині через обстріли розпочалися масштабні лісові пожежі

Голова ОВА попросив мешканців області утриматися від паління сухої трави

У Чорнобильській зоні горять 7600 га радіаційно забруднених лісів: чим це загрожує
У Чорнобильській зоні горять 7600 га радіаційно забруднених лісів: чим це загрожує

Екологи попередили про катастрофічні наслідки, якщо пожежі й далі поширюватимуться