"Торкнутися поверхні": у Берліні відкрили виставку про проблеми екології Euronews

"Торкнутися поверхні": у Берліні відкрили виставку про проблеми екології

Романа Слісар

У своїх роботах художники зачіпають важливі теми: зміна клімату, забруднення навколишнього середовища пластиком і знищення місць проживання диких тварин

У Берліні в Музеї сучасності почала діяти виставка під назвою "Торкнутися поверхні", присвячена проблемам екології та захисту довкілля.

Про це повідомляють в сюжеті Euronews.

Згідно з повідомленням, в колекції представлені роботи художників, що охоплюють період з 60-х років минулого століття до нашого часу.

На думку кураторів виставки, нове усвідомлення проблем, пов'язаних з екологією та захистом навколишнього середовища, зародилося в мистецькому середовищі 70 років тому, і це можна помітити в творах мистецтва, а також простежити за змінами в уявленнях про важливість тих чи інших питань.

"Ми починаємо подорож з ленд-арту – з художників, які в 60-і роки вийшли зі студії на природу. Але й інші напрямки для нас також мають значення. Наприклад, художники, які працюють тільки з натуральними матеріалами",  – розповів куратор виставки Свен Бекстетте.

У своїх роботах художники зачіпають такі важливі теми як зміна клімату, забруднення довкілля пластиком та знищення місць проживання диких тварин. Найбільш ранні роботи зосереджені на розвитку ядерних технологій, а найпізніші – на проблемах глобального потепління.

Як повідомляється, виставка триватиме до 7 листопада 2021 року. Через санітарні обмеження організатори просять відвідувачів заздалегідь бронювати час відвідування.

Довідка. Ленд-арт  – напрям мистецтва, що виражає розчарування технологіями і ускладненим міським життям. Виник в 1960-і роки в США. Свої роботи художники виконували на відкритому і віддаленому від населених місць просторі.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, що актриса Анджеліна Джолі знялася в екстремальній фотосесії, щоб привернути увагу до проблеми зникнення бджіл. Фотографії опублікував журнал National Geographic.

Також повідомлялося про появу фільму про забрудненої річки Тиса в українському перекладі.

Читайте також
Забруднене довкілля вбило більше людей ніж COVID-19, – ООН
Забруднене довкілля вбило більше людей ніж COVID-19, – ООН

Понад 750 000 людей щороку помирає від впливу вихлопниз газів, азбесту та твердих часток

День екологічної освіти: ТОП проблем, які найбільше турбують українців
День екологічної освіти: ТОП проблем, які найбільше турбують українців

Цього тижня в Україні проходить чимало освітніх екозаходів

У Запоріжжі 15 шкіл отримали контейнери для збору пластику, що мають форму дерева
У Запоріжжі 15 шкіл отримали контейнери для збору пластику, що мають форму дерева

Контейнери для пластику у вигляді дерев – це зручно, оригінально і просто - красиво

Екоактивісти розповіли про небезпеку шумового забруднення
Екоактивісти розповіли про небезпеку шумового забруднення

Шум активізує вироблення "гормонів стресу"