США може стати країною з найдешевшим “зеленим” воднем shutterstock

США може стати країною з найдешевшим “зеленим” воднем

Катерина Бєлоусова

Дешева ціна на "зелений" водень також буде впливати на низку інших проєктів декарбонізації

У США законопроєкт про скорочення інфляції, серед багатьох положень орієнтованих на клімат, включає податкові пільги для виробництва “зеленого” водню за найнижчою у світі ціною $0,73 за кілограм.

“Сірий” водень, вироблений з використанням вугілля або природного газу, наразі продається за $1-2 за кілограм, повідомляє New Atlas.

Це може розпочати глобальну водневу революцію. За даними KPMG "зелений" водень, вироблений з нульовими викидами за допомогою відновлюваної енергії, води та електролізерів, коштує $2,50-$6.

Новий закон незабаром буде прийнятий Палатою представників. 

“Це $739-мільярдний відтінок проєкту Build Back Better вартістю $3,5 трильйона, спочатку запропонованого демократами у 2021 році, але він все ще спрямовує понад $360 мільярдів на “чисту” енергію”, – йдеться в матеріалі.

Це найбільше таке інвестування в історії США.

Законопроєкт пропонує податковий кредит до $0,60 за кг для екологічно чистого водню. Такий водень створює менше ніж 0,45 кг викидів вуглецю за життєвий цикл на кг. 

Ця 60-центова субсидія отримує 500% бонусний мультиплікатор, якщо робітникам, зайнятим на будівництві будь-яких нових об’єктів, виплачується заробітна плата не нижча за діючі ставки у населеному пункті, в якому розташований такий об’єкт.

Це призводить до податкової пільги в розмірі $3 за кілограм для “зеленого” водню. В матеріалі зазначили, що зниження кілограма зеленого водню до $1 мало б революційний ефект. 

У 2021 році Рада водню США не наважувалася прогнозувати, що ця цифра досягне до 2050 року, і то лише за найкращого сценарію. 

Для будь-якого нинішнього покупця водню одразу стане дешевше шукати “зелений”, ніж “сірий” чи “блакитний”, що змінить поточний ландшафт водню та залучить величезні інвестиційні гроші, щоб скористатися перевагами глобальних можливостей, які створить цей крок.

“Безумно дешева ціна на "зелений" водень також буде впливати на низку інших проєктів декарбонізації, які покладаються на водень”, – йдеться в матеріалі.

Прогнозується, що "зелена сталь", вироблена з використанням водню, стане економічно конкурентоспроможною зі сталлю, що використовує кокс, за ціною "зеленого" H2 $1,53 за кг. Це зробить “зелену” сталь дешевшою за традиційну.

“Будь-якій іншій країні, яка хоче стати головним гравцем у сфері “зеленого” водню, тепер потрібно буде ввести свої власні не менш сміливі стимули, інакше вона буде вигнана з ринку, – підкреслили в New Atlas. – Ринку зеленого водню було надіслано найсильніший сигнал. Буде захоплююче побачити, які великі кроки принесуть це законодавство в найближчі місяці.”

Нагадаємо, у США Сенат схвалив законопроєкт, який передбачає понад $400 мільярдів інвестицій для боротьби зі зміною клімату, зниження інфляції та підвищення доступності охорони здоров'я протягом 10 років.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у США розробили дешеву технологію неелектричного виробництва водню.

Читайте також
Єврокомісія схвалила схему підтримки виробництва відновлюваного водню на €3 млрд
Єврокомісія схвалила схему підтримки виробництва відновлюваного водню на €3 млрд

Більшість виробників будуть знаходитися у країнах, що не є членами ЄС

Єврокомісія виділила 1,4 млрд євро на інноваційні проєкти у галузі водневого транспорту
Єврокомісія виділила 1,4 млрд євро на інноваційні проєкти у галузі водневого транспорту

Вони є дуже амбітними, оскільки спрямовані на розробку технологій і процесів, які виходять за межі сучасних технологій

На Одещині побудують завод із виробництва "зеленого" водню
На Одещині побудують завод із виробництва "зеленого" водню

Бізнес в промислових масштабах планує виробляти екологічне пальне

США витратить $750 мільйонів на виробництво зеленого водню
США витратить $750 мільйонів на виробництво зеленого водню

Це допоможе досягти мети щодо зменшення вартість виробництва зеленого водню до $1 за кілограм