Shell знижуватиме викиди СО2 швидшим темпом, ніж планувала Shutterstock

Shell знижуватиме викиди СО2 швидшим темпом, ніж планувала

Олекса Франко

Директор компанії вважає, що це не допоможе скоротити викиди CO2 у світі

Британсько-нідерландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell обіцяла активізувати зусилля зі зниження викидів вуглекислого газу.

Хоча компанія не згодна з відповідною постановою Гаазького суду, що вимагає від неї вжити більш рішучих заходів у цьому напрямі, та, як і раніше, розраховує її оскаржити, а втім, готова "прийняти цей виклик". Таку заяву на LinkedIn зробив виконавчий директор Shell Бен ван Берден, передає Green Deal.

За словами керівника компанії, рішення суду не означає зміни стратегії, а лише її прискорену реалізацію.

Зокрема, у лютому Shell відновила свої стратегічні цілі з досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року, підтвердивши, що загальний обсяг викидів СО2 компанією досяг піку 2018 року (1,7 гігатонни на рік), а видобуток нафти — у 2019 році.

До 2023 року Shell мала намір знизити до рівня 2016 року викиди на 6-8%, до 2030 року — на 20%, до 2035 року — на 45% і до 2050 року — на 100%.

Зі свого боку, Окружний суд Гааги наприкінці травня постановив, що нафтовий гігант несе часткову відповідальність за зміну клімату й повинен до 2030 року зменшити обсяг викидів вуглекислого газу на 45% щодо рівнів 2019 року.

"Тепер ми будемо шукати шляхи ще більшого скорочення викидів так, щоб це залишалося значущим і прибутковим. Це, найімовірніше, означає вжиття деяких сміливих, але зважених кроків найближчими роками", — сказав ван Берден.

Водночас ван Берден висловив розчарування тим, що суд "виділив" Shell серед інших та виніс таке гучне рішення, яке, за його словами, не сприяє скороченню викидів CO2 у світі.

Яких саме заходів компанія може вжити або на скільки прискорить реалізацію своїх цілей, топменеджер Shell не уточнив.

Аналітики та інвестори кажуть, що Shell може теоретично скоротити викиди за допомогою продажу активів, перегляду витрат на розвідувальні роботи й відмови від подальшого розширення операцій зі зрідженим природним газом (ЗПГ).

Раніше ЕкоПолітика вже писала про зобов'язання нафтогазової компанії Royal Dutch Shell знизити викиди CO2 на 45%. Це вперше в історії приватну компанію зобов’язали скоротити викиди двоокису вуглецю відповідно до Паризької угоди. Історичне рішення ухвалив нідерландський суд після позову групи екологічних організацій

Читайте також
Німеччина змінює два фундаментальних принципи схеми субсидування ВДЕ
Німеччина змінює два фундаментальних принципи схеми субсидування ВДЕ

Також вже є деталізований план будівництва резервних електростанцій

Країни ЄС йдуть у "хибному напрямку" при зниженні рівня вуглекислого газу, – ECNO
Країни ЄС йдуть у "хибному напрямку" при зниженні рівня вуглекислого газу, – ECNO

Аналітики впевнені, що для досягнення кліматичної мети зі скорочення викидів парникових газів потрібно подвоїти інвестиції у заходи “зеленого переходу”

Данія запроваджує перший у Європі податок на викиди СО2 у сільському господарстві
Данія запроваджує перший у Європі податок на викиди СО2 у сільському господарстві

Фермери будуть зобов’язані його сплачувати, починаючи з 2023 року