Shell знижуватиме викиди СО2 швидшим темпом, ніж планувала Shutterstock

Shell знижуватиме викиди СО2 швидшим темпом, ніж планувала

Олекса Франко

Директор компанії вважає, що це не допоможе скоротити викиди CO2 у світі

Британсько-нідерландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell обіцяла активізувати зусилля зі зниження викидів вуглекислого газу.

Хоча компанія не згодна з відповідною постановою Гаазького суду, що вимагає від неї вжити більш рішучих заходів у цьому напрямі, та, як і раніше, розраховує її оскаржити, а втім, готова "прийняти цей виклик". Таку заяву на LinkedIn зробив виконавчий директор Shell Бен ван Берден, передає Green Deal.

За словами керівника компанії, рішення суду не означає зміни стратегії, а лише її прискорену реалізацію.

Зокрема, у лютому Shell відновила свої стратегічні цілі з досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року, підтвердивши, що загальний обсяг викидів СО2 компанією досяг піку 2018 року (1,7 гігатонни на рік), а видобуток нафти — у 2019 році.

До 2023 року Shell мала намір знизити до рівня 2016 року викиди на 6-8%, до 2030 року — на 20%, до 2035 року — на 45% і до 2050 року — на 100%.

Зі свого боку, Окружний суд Гааги наприкінці травня постановив, що нафтовий гігант несе часткову відповідальність за зміну клімату й повинен до 2030 року зменшити обсяг викидів вуглекислого газу на 45% щодо рівнів 2019 року.

"Тепер ми будемо шукати шляхи ще більшого скорочення викидів так, щоб це залишалося значущим і прибутковим. Це, найімовірніше, означає вжиття деяких сміливих, але зважених кроків найближчими роками", — сказав ван Берден.

Водночас ван Берден висловив розчарування тим, що суд "виділив" Shell серед інших та виніс таке гучне рішення, яке, за його словами, не сприяє скороченню викидів CO2 у світі.

Яких саме заходів компанія може вжити або на скільки прискорить реалізацію своїх цілей, топменеджер Shell не уточнив.

Аналітики та інвестори кажуть, що Shell може теоретично скоротити викиди за допомогою продажу активів, перегляду витрат на розвідувальні роботи й відмови від подальшого розширення операцій зі зрідженим природним газом (ЗПГ).

Раніше ЕкоПолітика вже писала про зобов'язання нафтогазової компанії Royal Dutch Shell знизити викиди CO2 на 45%. Це вперше в історії приватну компанію зобов’язали скоротити викиди двоокису вуглецю відповідно до Паризької угоди. Історичне рішення ухвалив нідерландський суд після позову групи екологічних організацій

Читайте також
Вчені вирахували концентрацію СО2 в світі
Вчені вирахували концентрацію СО2 в світі

Рівень вуглекислого газу у повітрі щороку зростає і досягає максимуму у травні

Нафтового гіганта Shell зобов'язали скоротити викиди CO2 на 45%
Нафтового гіганта Shell зобов'язали скоротити викиди CO2 на 45%

На думку юристів, суд Гааги створив правовий прецедент

Українські хіміки для зниження викидів CO2 хочуть виробляти "зелений" аміак
Українські хіміки для зниження викидів CO2 хочуть виробляти "зелений" аміак

Перехід на "зелений" аміак в Україні почали розглядати напередодні введення ЄС "карбонового податку"

ТОП-5 електромобілів, які обирають українці 
ТОП-5 електромобілів, які обирають українці 

І це не тільки відома у всьому світі Tesla