Розвиток ринку біометану: стало відомо, коли Рада може ухвалити закон Shutterstock

Розвиток ринку біометану: стало відомо, коли Рада може ухвалити закон

Олена Яценьо

Поки що це тільки попередня інформація

Парламент може ухвалити в другому читанні законопроєкт № 5464 про розвиток виробництва біометану вже на засіданні, яке відбудеться 5 жовтня.

Про це під час круглого столу в межах проєкту Green Deal на тему "Український біометан: як розпорядитися потенціалом біоенергетики" заявив Олексій Рябчин, радник голови правління "Нафтогаз України" з питань розвитку низьковуглецевих бізнесів та "зеленого" курсу ЄС.

"Я спілкувався сьогодні з Ольгою Стефанішиною — віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, яка планує євроінтеграційний день у парламенті. Розглядається можливість, що 5 жовтня буде друге читання цього законопроєкту, і його буде фіналізовано. Я також із колегами з комітету про це говорив", — розповів Рябчин на пресконференції.

Він уточнив, що це тільки попередня інформація, але висловив сподівання, що так воно і буде, а поки що триває робота над правками.

"І справді, ми ("Нафтогаз". — Ред.) приєдналися до колег, оператора ГТС та інших щодо просування цього законопроєкту", — додав Рябчин.

Нагадаємо, що в Києві відбулася конференція "Український бiометан: як розпорядитися потенціалом біоенергетики", у якій узяли участь голова біоенергетичних асоціації України Георгій Гелетуха, радник голови правління "Нафтогаз України" з питань розвитку низьковуглецевого бізнесу Олексій Рябчин, президент "МХП Еко Енерджі" Олександр Домбровський і заступник керівника водневого проєкту Регіональної газової компанії Ігор Гоцик.

Зокрема, радник голови "Нафтогазу" Олексій Рябчин заявив, що компанія сприятиме розвитку ринку біогазу та готовий інвестувати в біометанові проєкти.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, 9 вересня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт № 5464 про внесення змін до ЗУ "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану.

Читайте також
В Україні хочуть ввести обов’язкове екологічне страхування: з’явився проєкт закону
В Україні хочуть ввести обов’язкове екологічне страхування: з’явився проєкт закону

Законопроєкт буде поширюватись на 14 тисяч підприємств, які належать до високого ступеня ризику

У Раду подали законопроєкт про права громадян на безпечне довкілля
У Раду подали законопроєкт про права громадян на безпечне довкілля

Бондаренко наголосив, що документ варто проголосувати чимшвидше