Верховна Рада ратифікувала Нагойський протокол про доступ до генетичних ресурсів та справедливий і рівноправний розподіл вигод від їхнього використання до Конвенції про біологічне різноманіття.
За ухвалення відповідного закону № 0125 під час засідання 2 грудня проголосував 291 народний депутат, повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Мета документа — справедливий розподіл вигод від використання генетичних ресурсів.
Зокрема, цього передбачається досягти шляхом забезпечення належного доступу до таких ресурсів і належної передачі відповідних технологій, ураховуючи всі права на ці ресурси та технології, а також шляхом належного фінансування, сприяючи так збереженню біологічного різноманіття й сталому використанню його компонентів.
Зазначимо, що членство України в протоколі потребує сплати з державного бюджету щорічного внеску до його Довірчого фонду в розмірі близько трьох тисяч доларів США.
Відповідальним за виконання зобов’язань, зокрема за сплату щорічного внеску, призначено Міндовкілля.
Як очікується, реалізація протоколу стимулюватиме збереження природних ресурсів в Україні як джерела прибутку та покращення середовища існування людини, підвищення інвестиційної привабливості та покращення міжнародного іміджу держави як такої, для якої питання збереження довкілля є одним із пріоритетних.
"Це досить гнучкий документ, який дає кожній країні змогу вибрати для свого національного законодавства найбільш прийнятний варіант правової системи, але містить низку правил", — сказав голова екокомітету Олег Бондаренко.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Верховній Раді до другого читання готується законопроєкт № 2765 щодо охорони водних біоресурсів і середовища їх існування.