Члени екоспільноти оцінили концепцію реформування державного екологічного контролю, що викладена у проєкті розпорядження Кабінету міністрів, зокрема деякі з них розкритикували те, що операційний план Стратегії не окреслює чітких механізмів досягнення її амбітних цілей.
В обговоренні Facebook-посту Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів користувачі розділилися на два табори, один з яких підтримує запропоновану реформу, а інший – пророкує невдачу.
У Міндовкілля оприлюднили ключові причини нагальної потреби реформи державного екоконтролю та концепцію майбутньої європейської Державної екологічної інспекції.
"Ви погоджуєтесь, що зміни у системі екологічного контролю потрібні?", – запитали екоспільноту у пресслужбі.
“Звичайно потрібні [реформи], особливо в екологічних інспекціях які взагалі не працюють”, – написав екоактивіст Артем Приходько.
Члени екоспільноти підтримують необхідність реформування системи державного екоконтролю. Однак опоненти висловили занепокоєння, що реформа, попри колосальні бюджетні витрати не матиме позитивного ефекту.
“Краще не реформуйте нічого, – написала Ганна Гущина, зазначивши, що масштабна сміттєва реформа не принесла очікуваних результатів. – У міністерства взагалі нічого не виходить путнього. Хоч відходи, хоч вода, хоч контроль, хоч як назвіть”.
Користувачі також розкритикували маніпулятивне положення про забезпечення роботою в Держекоінспекції ветеранів.
“Ветеран – не значить автоматично, що ангел. Тому відбір має бути жорсткий. А ветеранство як перевага – тільки за умови рівності усіх інших показників”, – написав Олег Листопад.
“Про ветеранів це взагалі типове прожектерство Міндовкілля”, – прокоментував колишній замміністра захисту довкілля Михайло Хорєв.
Він також звернув увагу на підтримку стратегії з боку низки регіональних відділів Держекоінспекції та припустив, що їх до цього змушує Міндовкілля.
“Вже не перший раз Міндовкілля замість якісної комунікації намагається використовувати адмінресурс. Ми таке бачили коли ви підлеглі парки мучили. Друзі та воно так не працює. Комунікувати має той хто стратегію написав і в неї вірить. Бо інакше то якийсь набір лозунгів під копірку”, – написав він.
Як відомо, у квітні 2023 року екоактивісти з громадської організації “Українська природоохоронна група” розкритикували Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця за ймовірний тиск на директорів нацпарків та заповідників. Адже на думку екоактивістів вони писали “замовні” коментарі на підтримку скандального законопроєкту №9136 “Про удосконалення управління об’єктами природно-заповідного фонду України".
Нагадаємо, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що реформа Державної екологічної інспекції – один із пріоритетів на 2024 рік.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Державна екологічна інспекція розробила проєкт розпорядження Кабінету міністрів щодо Стратегії реформування системи державного екоконтролю та плану її реалізації на 2024-2026 роки та оголосила про початок її громадського обговорення.