Приватні інвестиції можуть зіграти ключову роль в забезпеченні виконання Україною зобов'язань в рамках Паризької угоди по клімату і Європейського "зеленого" курсу.
В цьому впевнений керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар, який дав інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
"Україна нещодавно прийняла Оновлений національно визначений внесок до Паризької угоди, зобов'язавшись скоротити викиди парникових газів на 65% до 2030 року від рівня 1990 року. Однак ще більш важливим і амбітним кроком є зобов'язання України інтегруватися з European Green Deal і слідувати курсом на вуглецеву нейтральність до 2060 році, що вимагатиме величезних інвестицій ... Ми в IFC твердо переконані, що приватний сектор може зіграти провідну роль в реалізації цих зобов'язань", – сказав Пеллмар.
За його словами, державний сектор також має відіграти важливу роль.
"Уряду необхідно здійснювати певні некомерційні капіталовкладення за допомогою донорів і міжнародних партнерів. При цьому гнітючий обсяг необхідних інвестицій повинен надходити з приватного сектора. І це та сфера, де IFC має знання і досвід. Тому ми продовжуємо працювати з приватним сектором для стимулювання сталого фінансування, а також сприяти впровадженню "зелених" технологій, скорочуючи негативний вплив на навколишнє середовище", – додав експерт.
Зазначається, що Україні знадобиться щонайменше 102 млрд євро до 2030 року для зниження викидів парникових газів на 65% порівняно з 1990 роком. Відповідно до оптимістичного сценарію зниження викидів, оприлюдненого Центром економічного відновлення, за умови інвестування 50 млрд євро в декарбонізацію, Україна може знизити СО2 на 64% до 2030 року.
Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що згідно доповіді некомерційної організації Climate Policy Initiative (CPI) у світі сповільнилися інвестиції у кліматичні проєкти.