У світі сповільнилися інвестиції у кліматичні проєкти — CPI Shutterstock

У світі сповільнилися інвестиції у кліматичні проєкти — CPI

Олена Яценьо

Жодна з галузей не отримує достатніх інвестицій для руху до низьковуглецевої економіки відповідно до цілей Паризької кліматичної угоди

Обсяг глобальних інвестицій у кліматичні проєкти досяг рекордної позначки, але темпи їх зростання сповільнилися.

Про це йдеться в доповіді некомерційної організації Climate Policy Initiative (CPI), передає портал Green Deal.

Попри зростання у 2019 і 2020 рр., обсяг інвестицій залишається недостатнім для переходу до низьковуглецевої економіки та мінімізації наслідків зміни клімату.

За оцінками CPI, у 2019 році інвестиції в кліматичні проєкти становили близько $623 млрд, у 2020 році — $640 млрд.

Зазначається, що організація публікує дані про інвестиції в кліматичні проєкти що два роки. Збільшення інвестицій в боротьбу зі зміною клімату є важливою метою глобальної конференції з питань клімату (COP-26), яка пройде в Глазго в листопаді 2021 року.

Утім, згідно з останньою доповіддю CPI, жодна з галузей не отримує достатніх інвестицій для руху до низьковуглецевої економіки відповідно до цілей Паризької угоди щодо клімату 2015 року.

"В ідеалі обсяги кліматичних інвестицій повинні обчислюватися трильйонами доларів, — йдеться в доповіді організації. — За останні п'ять років ми бачили безліч ініціатив, спрямованих на рух у бік нульових викидів, проте це ще не знайшло повною мірою відбиття в обсягах інвестицій, а також у тенденції в плані викидів".

Порядку 51% загального обсягу кліматичного фінансування у 2019 і 2020 рр. випало на частку державного сектору, розповіли в CPI. Понад дві третини коштів надали різні інститути розвитку. Водночас організація вказує на щораз більшу роль комерційних банків у США, Західній Європі та Китаї у фінансування проєктів у сфері відновлюваної енергетики.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в аналітичному центрі Renewables Global Status Report наголосили, що уряди країн повинні значно активніше стимулювати розвиток відновлюваних джерел енергії.

Читайте також
У Донецькій області планують створити індустріальний парк
У Донецькій області планують створити індустріальний парк

Причина створення парку – це процес трансформації економіки міст Донецької області через закриття вугільних шахт

В Україні надали юридичної сили зеленим облігаціям
В Україні надали юридичної сили зеленим облігаціям

Такі облігації є окремим підвидом цінних паперів, а консультацію щодо їх випуску можна отримати у одному із підрозділів Держенергоефективності