Португалія допоможе Україні запустити систему торгівлі квотами на викиди

Португалія допоможе Україні запустити систему торгівлі квотами на викиди shutterstock
Катерина Бєлоусова

На зустрічі обговорили допомогу з удосконаленням законодавства для формування ефективної водної політики

Португалія поділиться з Україною своїми практиками та напрацюваннями у впровадженні національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів, яку наразі проводить.

Про це за результатами зустрічі з міністром навколишнього середовища та кліматичних дій Португалії Дуарте Кордейро повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець у Facebook.

Він зазначив, що Португалія також поділиться з Україною досвідом управління водними ресурсами, оптимізації дозвільних процедур, а також допоможе із впровадженням кращих довкіллєвих практик.

Стрілець розповів, що на зустрічі обговорили допомогу з удосконаленням законодавства для формування ефективної водної політики.

“Нам цікавий досвід колег і щодо спрощення та діджиталізації дозвільних процедур. Адже вже тривалий час Міндовкілля працює у цьому векторі”, – сказав він.

Кордейро зазначив, що в Португалії частину дозволів скасувли або інтегрували, а решту – повністю перевели в онлайн-формат. Окрім того, значно скоротили строки їх отримання.

Він також розповів як у Португалії організовують діалоги між бізнесом, урядовими організаціями та органами влади для спрощення проведення оцінки впливу на довкілля під час запуску нових бізнес-проєктів. 

“Така практика теж є для нас цікавою”, – наголосив Стрілець.

Він додав, що українських експертів запросили відвідати Португалію для обміну досвідом у впровадженні довкіллєвих реформ, а португальці зможуть побачити наслідки російської агресії для екології.

Нагадаємо, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець та посол Королівства Іспанії Рікардо Лопес-Аранда Хагу обговорили співпрацю у сфері розвитку “зелених” інвестицій.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Чехія допоможе Україні у “зеленому” повоєнному відновленні довкілля, зокрема підтримає природні парки, кліматичну політику, реформу системи управління відходами та боротьбу з промисловим забрудненням.

Читайте також
В Україні зроблять ще одну спробу ратифікувати Кігалійську поправку: чому це важливо
В Україні зроблять ще одну спробу ратифікувати Кігалійську поправку: чому це важливо

Чиновники профільного відомства готують ратифікацію цього документу вже кілька років поспіль

CBAM і внутрішня ціна на викиди вуглецю: юридичні й фінансові пастки нового регламенту ЄС
CBAM і внутрішня ціна на викиди вуглецю: юридичні й фінансові пастки нового регламенту ЄС

Запропонована система створює значні перешкоди для глобальних ланцюгів постачання

Мінекономіки оприлюднило довгоочікуваний законопроєкт щодо СТВ: основні положення
Мінекономіки оприлюднило довгоочікуваний законопроєкт щодо СТВ: основні положення

Всі зацікавлені сторони матимуть 30 днів, аби подати свої зауваження до цієї версії нормативно-правового акту

CBAM: Україна шукає компроміс із ЄС щодо металургії в умовах війни
CBAM: Україна шукає компроміс із ЄС щодо металургії в умовах війни

Вітчизняні підприємства вже втрачають клієнтів та мільйонні контракти через запровадження вуглецевого мита ЄС