Чехія допоможе відбудувати “зелену” та “чисту” Україну після війни facebook.com/ruslan.strelets

Чехія допоможе відбудувати “зелену” та “чисту” Україну після війни

Катерина Бєлоусова

З початку повномасштабного вторгнення російські війська знищили природу України на площі співставній половині території Чехії

Чехія допоможе Україні у “зеленому” повоєнному відновленні довкілля, зокрема підтримає природні парки, кліматичну політику, реформу системи управління відходами та боротьбу з промисловим забрудненням.

Про це під час зустрічі домовилися голова Міндовкілля Руслан Стрілець та посол Чехії в Україні Радек Матула, повідомляє  Стрілець у Facebook.

Він зазначив, що за 5 місяців війни росіяни пошкодили окопами і спалили територію лісів, співставну половині території Чехії. Близько 1 млн га українських заповідних територій під загрозою знищення. 

“Після війни усе це потрібно розміновувати та відновлювати. І тут для нас дуже важлива підтримка Чехії, яка має цінний досвід із розмінування територій”, – сказав Стрілець.

Матула приділив значну увагу повоєнному відновленню українських цінних природних територій та запропонував взяти "патронаж" над одним з природних парків України.

Політики також обговорили напрацювання Міндовкілля у сфері реформи управління відходами. 

Стрілець зазначив, що Україна розраховує на налагодження практичної співпраці з Чехією у цьому напрямку.

Він також додав, що Україну запросили у вересні взяти участь у секторальних конференціях у Чехії. Це дозволить експертам Міндовкілля представити міжнародній спільноті важливі кейси України у кліматичній політиці, сталому надрокористуванні та запобіганні промисловому забрудненню.

“Ми цінуємо увагу Чехії до всіх євроінтеграційних ініціатив України та дякуємо, що питання відновлення України є одним із 5 основних пріоритетів чеського головування у Раді ЄС. Розраховуємо на подальшу підтримку”, – додав Стрілець.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, голова Міндовкілля Руслан Стрілець та міністерка довкілля Чехії Ганна Губачкова уклали Меморандум про співпрацю в екопроєктах та обмін екологічною інформацією, що допоможе залучати приватні інвестиції.

Читайте також
Війна в Україні буквально токсична і залишить токсичну спадщину – ООН
Війна в Україні буквально токсична і залишить токсичну спадщину – ООН

Україні потрібна величезна міжнародна підтримка для оцінки, пом'якшення та усунення збитків по всій країні, а також для зниження ризиків для всього регіону

Названі збитки для природи України від одного російського танка
Названі збитки для природи України від одного російського танка

Десятитонна техніка ущільнює ґрунт до глибини 60 см, а танк важить близько 40 тонн

Названі нові збитки довкіллю України від російської агресії. Дайджест
Названі нові збитки довкіллю України від російської агресії. Дайджест

У липні росія завдала по Україні 49 ракетних і 44 авіаударів