Поліетилен із McDonald’s почали використовувати повторно: з нього виготовляють пакети biosphere-corp.com

Поліетилен із McDonald’s почали використовувати повторно: з нього виготовляють пакети

Олена Яценьо

Корпорація "Біосфера" та McDonald’s розпочали співпрацю у напрямі циркулярної економіки

Віднедавна використаний і перероблений поліетилен повертається в ресторани мережі закладів McDonald’s у вигляді нової продукції, а саме – поліетиленових пакетів.

Відсортований поліетилен McDonald’s відправляє перероблювати на рециклінговий завод Polygreen, інформує пресслужба корпорації "Біосфера", якій він і належить.

На заводі із вторинної переробки сировини Polygreen поліетилен додатково сортують, подрібнюють, очищають і термічно обробляють. Далі з нього виробляють гранули, а вже з гранул роблять пакети, які потрапляють назад в ресторани й кафе мережі.

Такий процес дає змогу замкнути ланцюг перероблення та надати нове життя використаним матеріалам. У результаті замість того, щоб поповнювати звалища і забруднювати навколишнє середовище, перероблений поліетилен використовується повторно.

Як зазначається, для першого тестового запуску в "Біосфері" використали три тонни поліетилену, отриманого з McDonald's. Друга партія передбачає кілька десятків тонн.

Загалом, потужності заводу Polygreen дають змогу переробляти до 860 тонн поліетилену щомісяця.

Водночас щомісяця з ресторанів McDonald's партнери вивозять на перероблення понад 120 тонн паперу, 10 тонн пластику і майже тонну паковань Tetra Pak. Також понад 3 тонни відходів – це плівка, яка тепер використовується повторно з метою зменшення негативного впливу на довкілля. Відповідно, обидві компанії на взаємовигідних умовах – McDonald's знайшов партнера, якому передає поліетилен, а "Біосфера" забезпечує завантаженням потужності заводу.

Додамо, що корпорація "Біосфера" відкрила рециклінговий завод Polygreen 2014 року.

"Ми не перший рік реалізуємо проєкти сталого розвитку в "Біосфері" – це частина нашої місії. Відкриття рециклінгового заводу, запуск лінійки Go Green, підтримка освітніх проєктів від громадських організацій, налагодження сортування сміття в офісі – усі ці напрями – частина нашої стратегії. Саме тому наша співпраця з McDonald's є логічним продовженням, і ми вже готуємося до запуску нових проєктів і будемо раді партнерству з іншими бізнесами, з якими у нас схоже бачення і цінності", – сказав Юрій Голянич, генеральний менеджер напряму Household і Recycling корпорації "Біосфера".

Нагадаємо також, що компанія McDonald's запустила програму сортування відходів у 2020 році.

Нині в середньому кожен житель України викидає близько 300 кілограмів сміття на рік. За даними World Bank, Україна – одна з лідерів за кількістю викинутих відходів на людину.

Віддаючи на рециклінг відсортований поліетилен, бізнес може зробити внесок у зниження цієї статистики. Тому в корпорації "Біосфера" закликають і інші компанії взяти участь у проєкті з рециклінгу.

Як писала ЕкоПолітика раніше, мережа закладів McDonald's в Україні почала відправляти на перероблювання використані паперові стакани.

Читайте також
У Чернігові запрацювала перша майстерня з переробки пластику. Фото та відео
У Чернігові запрацювала перша майстерня з переробки пластику. Фото та відео

Відходи з пластику там перетворюють на корисні й цікаві речі

Медалі для Олімпійських ігор в Токіо виготовили із вторсировини: як збирали цінні метали
Медалі для Олімпійських ігор в Токіо виготовили із вторсировини: як збирали цінні метали

Сотні тисяч японців долучилися до акції, під час якої вдалося зібрати 32 кг золота, 3493 кг срібла та 2200 кг бронзи

Експерти назвали топовою професією до 2030 року дизайнера сміття
Експерти назвали топовою професією до 2030 року дизайнера сміття

Усі припущення дослідників базуються на глобальних тенденціях

Назвали б'юті-звички, які допоможуть врятувати планету
Назвали б'юті-звички, які допоможуть врятувати планету

Екологічний підхід до догляду за собою допоможе не лише зберегти природу, але й заощадити кошти