Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила рішення щодо сприяння розвитку виробництва біометану.
Відомство схвалило проєкт постанови "Про затвердження змін до деяких постанов НКРЕКП щодо сприяння розвитку виробництва біометану" та прийматиме зауваження та пропозиції до документа, йдеться на сайті Комісії.
Зазначається, що використання відновлювальних газів, зокрема біометану, розглядається як один зі способів підвищення енергетичної незалежності. Біометан вважається економічно ефективним способом декарбонізації енергетики й економіки України.
У повідомленні підкреслили, що документ передбачає:
- вдосконалення умов доступу виробників біометану до об’єктів газової інфраструктури;
- нівелювання технічних обмежень передачі біометану до газорозподільної системи, що стимулюватиме виробників біометану збільшувати обсяги виробництва газу.
"Схвалення цього проєкту постанови є важливим кроком для розвитку виробництва біометану в Україні та досягнення кліматичної нейтральності, що є стратегічним напрямком реформування енергетичного сектору в країнах-членах ЄС та Україні", – заявили в Комісії.
Нагадаємо, у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження заявили, що у 2022 році створено законодавче підгрунтя для розвитку виробництва біометану, який є перспективною альтернативою природного газу.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Гайду заявив, що Україна може замістити імпортований природний газ обсягом до 10 мільярдів м3 на рік завдяки розвитку виробництва біометану до 2030 року.