Siemens та ДТЕК домовились виробляти водневе паливо у Маріуполі НВ

Siemens та ДТЕК домовились виробляти водневе паливо у Маріуполі

Олекса Франко

Попередньо, "зелена" угода укладається в обмін на добудову "Північного потоку"

Німецька компанія Siemens Energy та український енергохолдинг ДТЕК за підтримки урядів двох країн узгодили пілотний проєкт з виробництва водневого палива в Маріуполі Донецької області.

Про це з посиланням на свої джерела повідомляє німецька газета Handelsblatt.

Видання пов'язує активізацію німецько-української економічної співпраці із ситуацією навколо російського газопроводу "Північний потік — 2". Для того щоб добудувати його без подальших санкцій США, федеральний уряд Німеччини пропонує адміністрації США під керівництвом Джо Байдена велику підтримку України.

Канцлерка Ангела Меркель у п'ятницю, 19 березня, на економічному форумі в Берліні оголосила про те, що німецькі компанії будуть більш активно працювати в Україні.

Загалом, як пише видання, влада Німеччини ставлять Україну в центр уваги з трьох причин:

  1. Економічний успіх країни вважається надзвичайно важливим для того, щоб витримати конфронтацію з Росією, ЗМІ якої змальовують Україну політично та економічно неспроможною.
  2. Україна повинна допомогти Європейському Союзу досягти амбітної мети — позбутися "брудної" теплової енергетики до 2050 року. У середньостроковій перспективі Україна зможе постачати в ЄС 7,5 Гігавата водню (це майже п'ята частина тієї кількості водню, яка повинна бути вироблена в усьому ЄС до 2030 року — 40 Гігаватів).
  3. Економіка України тісно пов'язана з долею російського газопроводу "Північний потік — 2". Уряд ФРН пропонує адміністрації президента США Джо Байдена надати додаткову підтримку Україні в обмін на можливість добудувати "Північний потік — 2" без американських санкцій.

Перший пілотний проєкт за воднем уже узгоджено в межах економічного форуму: він передбачає створення електролізера, який розщеплює воду, вартістю 25 мільйонів євро і потужністю 8,5 Мегават.

Завод із розщеплення води буде побудований на базі металургійного комбінату "Метінвест" у Маріуполі. Водень там буде використовуватися для виробництва сталі з низьким рівнем викидів.

"Великі водневі проєкти не можуть бути розпочаті без політичної підтримки та субсидій", — сказав Handelsblatt генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

Зокрема, у форумі також узяли участь прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та інші українські чиновники.

Прем'єр рішуче заперечив повідомлення про нібито готовність Німеччини інвестувати більше в Україну в обмін на відмову США від санкцій проти проєкту "Північний потік-2".

"Санкційна політика і геополітичні питання – це окремий розділ нашої співпраці, а економіка, "Європейський зелений курс", перехід в Україні до зеленої економіки – це зовсім окрема тематика. Вони ніяк не перетинаються, ми їх не пов’язуємо між собою", – заявив Шмигаль.

Він наголосив, що під час українсько-німецького економічного форуму не заплановано укладання жодних договорів і "точно не було жодних розмов про якісь відмови від санкцій".

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що МХП співпрацюватиме з німецькою компанією в галузі "зеленого" водню.

Також  експерти оцінили, якими є шанси України, щоб стати партнером Німеччини у водневій енергетиці.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan