Німеччина та Україна продовжили співпрацю у сфері енергоефективності й декарбонізації Shutterstock

Німеччина та Україна продовжили співпрацю у сфері енергоефективності й декарбонізації

Олена Яценьо

Обговорили результати першого року діяльності Енергетичного партнерства та наступні пріоритети роботи

У Києві відбулося друге засідання Координаційного комітету Українсько-німецького енергетичного партнерства, ключовими питаннями якого були стан і плани енергетичної співпраці.

Про це повідомила пресслужба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

Засідання відбулося під головуванням заступника Міністра енергетики з питань євроінтеграції Ярослава Демченкова та державного секретаря Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини Андреаса Файхта.

"Без сумніву, Німеччина – один із ключових стратегічних партнерів України. Важливо зауважити, що щороку все більших обертів набирає партнерство у формуванні та реалізації сучасної енергоефективної політики, адже це дієвий інструмент для спільних цілей – декарбонізації економіки, а також сталого розвитку і покращення добробуту суспільства загалом", – зазначив голова Держенергоефективності Валерій Безус.

За його словами, агентство високо цінує багаторічну співпрацю з німецькими партнерами, надання ґрунтовної технічної допомоги в напрямі реалізації реформ, ініціатив і проєктів у сфері енергоефективності.

Серед перспектив українсько-німецької співпраці він звернув увагу на важливість подальшого обміну досвідом і спільної роботи над імплементацією європейських директив, удосконаленням законодавства, впровадженням систем енергоменеджменту на муніципальному рівні, в бюджетних установах і промисловості, забезпеченням показової ролі урядових будівель у сфері енергоефективності, запровадженням нових інструментів зеленого фінансування, розвитком сфери виробництва і транспортування водню та багато іншого.

Загалом, обговорили результати першого року діяльності Енергетичного партнерства та наступні пріоритети роботи в напрямах водневої енергетики, енергоефективності, відновлюваної енергетики, справедливої трансформації вугільних регіонів та декарбонізації.

Учасники засідання: представники Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини, Федерального міністерства довкілля, охорони природи і ядерної безпеки, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, Міненерго, Мінрегіону, Міндовкілля, Держенергоефективності, Секретаріату енергетичного партнерства, Німецького енергетичного агентства, GIZ.

Напередодні ЕкоПолітика повідомляла, що голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Валерій Безус наголосив, що Стратегія розвитку водневої енергетики в Україні на період до 2030 року має передбачати конкурентоздатність країни у виробництві водню та його транспортуванні до Європейського Союзу.

Читайте також
"ВАТ Україна" вклала 80 млн грн в енергоефективність за останні роки
"ВАТ Україна" вклала 80 млн грн в енергоефективність за останні роки

Команда з енергоменеджменту фабрики впроваджує цілий ряд програм, спрямованих на раціональне використання енергії та ресурсів

Українці вже отримують безвідсоткові кредити на придбання енергетичного обладнання
Українці вже отримують безвідсоткові кредити на придбання енергетичного обладнання

Урядова програма пільгового кредитування для приватних домогосподарств стартувала 20 липня

Фонд декарбонізації почав приймати заявки на фінансування
Фонд декарбонізації почав приймати заявки на фінансування

Установа реально запрацювала тільки через пів року після офіційного запуску

759 млн грн на пільгові кредити на ВДЕ для бізнесу та громадян виділив Кабмін
759 млн грн на пільгові кредити на ВДЕ для бізнесу та громадян виділив Кабмін

Зниження ставок передбачене також для реалізації проєктів енергоефективності