На майбутньому ринку водню Україна має бути конкурентоспроможною, — Безус Shutterstock

На майбутньому ринку водню Україна має бути конкурентоспроможною, — Безус

Олена Яценьо

На другому засіданні робочої групи порушили питання наявності та якості водних ресурсів для виробництва водню

Стратегія розвитку водневої енергетики в Україні на період до 2030 року має передбачати конкурентоздатність країни у виробництві водню та його транспортуванні до Європейського Союзу.

На цьому наголосив Валерій Безус, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, під час другого засідання робочої групи щодо підготовки проєкту Водневої стратегії. Як заступник голови робочої групи, він координуватиме процес розроблення документа, передає пресслужба агентства.

"Україна має посісти конкурентоспроможну позицію на майбутньому перспективному ринку водню. Це потрібно враховувати під час розроблення стратегії. Тому важливо детально опрацювати можливості для максимізації масштабів виробництва водню, економічну рентабельність проєктів, найбільш вигідну географію потенційного розміщення потужностей", — зазначив Безус.

Заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна, під головуванням якої відбулося засідання, вказала на важливість розроблення результативної стратегії.

"Будувати нову галузь складно. Потрібно вести довгу і системну роботу, але ми на правильному шляху. Я переконана, що крок за кроком ми створимо ефективний документ для розвитку водневої енергетики України", — висловила впевненість вона.

Також у засіданні взяли активну участь представники Міндовкілля, Держенергоефективності, оператора ГТС України, Держводагентства та інші члени робочої групи: представники профільних асоціацій, міжнародних організацій, наукових установ та експерти.

Обговорюючи пропозиції до стратегії, учасники сфокусували особливу увагу на питаннях наявності та якості водних ресурсів для виробництва водню, технічні можливості транспортування водню до ЄС, створення водневого продуктопроводу, а також підготовку фахівців, які працюватимуть у водневій енергетиці.

Нагадаємо, як писала ЕкоПолітика, 12 серпня відбулося перше засідання робочої групи щодо підготовки проєкту Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні на період до 2030 року.

Читайте також
«Укргідроенерго» готується виробляти “зелений” водень 
«Укргідроенерго» готується виробляти “зелений” водень 

Виробництво екологічно чистого водню вважається перспективним

У Дніпрі провели експеримент з воднем: газорозподільну систему заповнили сумішшю на 20%
У Дніпрі провели експеримент з воднем: газорозподільну систему заповнили сумішшю на 20%

Під час першого етапу випробувань використовували 99% водень та спостерігали за його впливом на газорозподільну систему

В Україні вперше сертифікували водневий автомобіль
В Україні вперше сертифікували водневий автомобіль

Cертифікація водневого авто зайняла півтора місяця

На Харківщині РГК успішно провела водневі випробування на газовому обладнанні
На Харківщині РГК успішно провела водневі випробування на газовому обладнанні

Випробування проходять у межах водневої програми компанії