Названа країна, в якій зелена енергетика “вбиває” вугільні електростанції shutterstock

Названа країна, в якій зелена енергетика “вбиває” вугільні електростанції

Катерина Бєлоусова

Швидке розширення виробництва відновлюваної енергії дає Австралії значну конкурентну перевагу та можливість стати прикладом для світі у відході від викопного палива

Австралія прискорює відмову від вугілля через зростання сектору ВДЕ, завдяки великому потенціалу сонячного світла й вітру та відносно низьким витратам на встановлення відновлюваної інфраструктури. 

Хоча країна є одним з найбільших експортерів вугілля в світі, “зелена” електроенергія коштує дешевше за викопну, повідомляє Impakter.

Австралія є світовим лідером із сонячної енергії для житлових будинків, де майже третина будинків обладнана СЕС. Так попит на енергію вдень – коли дахи “купаються” в сонячному світлі – впав до рекордно низьких рівнів і зменшив прибутки від дорожчого виробництва електроенергії на вугіллі. 

"Обсяг денного попиту стає настільки малим, що вугільні електростанції залишаються в битві між собою за те, щоб залишатися в мережі" – сказала Джоанна Боуєр, провідний аналітик-дослідник Інституту економіки енергетики та фінансового аналізу.

Так, Ерарінгська електростанція, найбільша у Австралії, припинить роботу у серпні 2025 року, однак компанія Origin Energy планує розпочати встановлення акумуляторної батареї потужністю 700 мегават ще до її зупинки, щоб інтегрувати її у систему ВДЕ Нового Південного Уельсу.

За оцінками Origin Energy, реставрація та реабілітація електростанції коштуватимуть близько A$240 мільйонів ($170 мільйонів).

У 2021 році в Австралії встановили додаткові 3,2 гігават “домашньої” сонячної енергії, що більше ніж потужність Ерарінгської електростанції та дешевше. Це робить вугільні електростанції в майбутньому неекономічними.

На електроенергетичний сектор Австралії припадає майже третина прямих викидів країни, і понад 85% цієї загальної кількості надходить від вугільних електростанцій країни. Так електростанція в Ерарингу щороку викидає 12,7 млн ​​тонн вуглекислого газу.

“Те, що один з найбільших світових експортерів вугілля та джерело деяких із найбільших викидів на душу населення від палива відмовляється від нього швидше, ніж очікувалося, є свідченням того, що перехід можливий”, – підсумував Річі Мерзіан, директор кліматичної та енергетичної програми компанії аналітичного центру Австралійського інституту.

В матеріалі зазначили, що швидке розширення виробництва відновлюваної енергії в Австралії дає їй значну конкурентну перевагу та можливість стати прикладом у всьому світі у відході від викопного палива.

Нагадаємо, Австралія витратить $50 млн на центри уловлювання та зберігання вуглецю.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, країни G7 визначили терміни декарбонізації енергетики.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan