Австралія витратить $50 млн на центри уловлювання та зберігання вуглецю shutterstock

Австралія витратить $50 млн на центри уловлювання та зберігання вуглецю

Катерина Бєлоусова

Австралія має конкурентну перевагу в CCS завдяки багатим геологічним сховищам світового класу

В Австралії виділять 67 мільйонів австралійських доларів ($49,7 млн) для допомоги в розробці двох центрів уловлювання та зберігання вуглецю (CCS) та підтримки оцінки третього потенційного місця зберігання на заході країни.

Очікується, що з 2028 року центри Burrup і Mid West зменшать викиди на 7,4 мільйона тонн на рік, принесуть понад 1 мільярд австралійських доларів інвестицій та створять понад 2000 робочих місць, повідомляє Energy Voice.

Центрами керуватимуть компанії Woodside та Mitsui E&P.

Міністр промисловості, енергетики та скорочення викидів Ангус Тейлор заявив, що уряд інвестує понад 300 мільйонів австралійських доларів на підтримку розробки та впровадження технологій уловлювання вуглецю.

"Австралія має конкурентну перевагу в CCS завдяки нашим багатим геологічним сховищам світового класу. Доведення низької вартості CCS буде мати важливе значення для скорочення викидів від виробництва СПГ і створення переваги у витратах у виробництві чистого водню", – сказав Тейлор.

Також в уряді Австралії заявили, що буде додаткове фінансування в розмірі до 70 мільйонів австралійських доларів ($52 мільйони) для запропонованого BP хаба зеленого водню вартістю 252,5 мільйона австралійських доларів у Квінані в Західній Австралії.

У бюджеті на  2021-2022 роки заплановані інвестицій у CCS в розмірі 250 мільйонів австралійських доларів.

Уряд Австралії забовʼязується витратити:

  • до 40 мільйонів австралійських доларів на підтримку проектування та будівництва багатокористувацького центру Burrup Burrup, а також мережі збору та транспортування вуглекислого газу (CO2);
  • до 20 мільйонів австралійських доларів на підтримку проектування та будівництва центру збирання та зберігання вуглецю Mitsui E&P Mid West;
  • до 7 мільйонів австралійських доларів на підтримку Buru Energy для оцінки потенціалу зберігання на берегу в басейні Карнарвон.

За даними Global CCS Institute, при ухваленні федерального бюджету на 2022-2023 роки уряд окреслив можливості фінансування для CCS, включаючи 300 мільйонів австралійських доларів для підтримки виробництва СПГ з низьким рівнем викидів та чистого водню в Дарвіні (з пов’язаною інфраструктурою CCS), 200 мільйонів австралійських доларів на нові виробничі потужності з низьким рівнем викидів (включаючи CCS) в регіоні Пілбара та 50 мільйонів австралійських доларів для прискорення розвитку пріоритетних проектів газової інфраструктури та підтримки інвестицій в інфраструктуру трубопроводів для зберігання CO2.

Нагадаємо, ExxonMobil хоче створити центру зберігання вуглецю в Австралії.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження Rystad Energy показали, що вартість уловлювання СО2 в світі складе $52 млрд до 2025 року.

Читайте також
Британська компанія розробила дешеву технологію вловлювання вуглецю водоростями
Британська компанія розробила дешеву технологію вловлювання вуглецю водоростями

Потенціально технологія дозволить вловлювати близько двох мільярдів тонн вуглецю на рік

Викиди бразильського виробника мʼяса JBS перевищили викиди Італії
Викиди бразильського виробника мʼяса JBS перевищили викиди Італії

За останні п’ять років викиди JBS зросли більш ніж на 50%

ExxonMobil хоче створити центру зберігання вуглецю в Австралії
ExxonMobil хоче створити центру зберігання вуглецю в Австралії

CCS затримує викиди та ховає їх під землю

Вартість уловлювання СО2 в світі складе $52 млрд до 2025 року, – дослідження. Інфографіка
Вартість уловлювання СО2 в світі складе $52 млрд до 2025 року, – дослідження. Інфографіка

Майже дві третини загальних витрат на CCS становить оснащення об’єкта компонентом для уловлювання CO2 та обслуговування