Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест shutterstock

Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест

Ганна Велика

Цього тижня виявили кількох посадовців, які мали б займатися охороною довкілля, але використовували своє посадове становище для збагачення

ЕкоПолітика зібрала для своїх читачів топ-6 масштабних випадків шкоди довкіллю, про які повідомляли Державне бюро розслідувань (ДБР), а також підрозділи Державної екологічної інспекції України протягом тижня – з 21 по 27 грудня.

1. На Житомирщині ДБР викрило двох інженерів однієї з філій ДП "Ліси України", які хотіли вкрасти деревину на майже 4,5 млн грн. Вони занизили обсяги ділової деревини дуба та ступінь товщини крупномірних дерев і їх технічної придатності у своєму лісогосподарстві. У такий спосіб нечисті на руку робітники планували привласнити необліковану деревину.

Проте зловмисники не встигли вирубати ці дерева, бо задуману оборудку своєчасно викрило ДБР у взаємодії з Департаментом безпеки ДСГП "Ліси України".

Інженерам повідомили про підозру у замаху на заволодіння майном через зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.

2. На Тячівщині лісівники приховали суцільні рубки на площі щонайменше 5 га у ботанічному заказнику загальнодержавного значення "Странзул", що у межах філії "Мокрянське ЛМГ" ДП "Ліси України". Експерти ГО "Лісові ініціативи і суспільство" дослідили зображення зі супутників PlanetScope та RapidEye і виявили, що у період з серпня 2016 по серпень 2018 року у "Странзулі" у кварталах 30 і 31 дійсно проходили рубки, які приховували увесь цей час.

За попередньою оцінкою експертів, обсяг незаконно зрубаної деревини може становити близько 3-4 тис. кубометрів, а збитки – до чверті мільярда гривень.

3. На Сумщині ДБР викрило двох працівників Управління Держрибагентства у Сумській області, які замість боротьби з браконьєрством, самі ним займались.

Протягом декількох місяців вони разом із цивільним спільником у промислових масштабах незаконно виловлювали рибу на території Косівщинського водосховища. На службовому автомобілі рибного патруля, під виглядом перевірок водойм, зловмисники розставляли десятки метрів сіток.

Незаконно виловлену рибу, у тому числі й червонокнижну, ділки продавали на центральному ринку у Сумах. Лише за один задокументований виїзд на водойму вони заробили понад пів мільйона гривень.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

Троє фігурантів отримали підозри у зловживанні владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки та незаконному зайнятті рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду. Їм загрожує до 6 років позбавлення волі.

4. Екоінспектори Придніпровського округу пред’явили претензію ТОВ "Український трубний завод" у м. Дніпро на суму понад 11,6 млн грн за наднормативні викиди без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

5. У Закарпатській області ДП "Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника" отримало претензію від екоінспекторів на суму понад 3 млн грн за засмічення земельної ділянки, яка розташована в смт Солотвино Тячівського району, побутовими відходами.

6. Одразу 2 претензії від Інспекції Придніпровського округу отримала Петрівська селищна рада у Кіровоградській області за розміщення несанкціонованих сміттєзвалищ на території Олександрійського району. Розрахована сума збитків склала понад 1,2 млн грн.

Читайте також
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест

Серед них незаконні рубки та забруднення земель

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 7-13 грудня. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 7-13 грудня. Дайджест

Багато з цих справ вже дійшли до суду, а за деякими зловмисники встигли отримати покарання

Найбільш значні екопорушення з 30 листопада по 6 грудня. Дайджест
Найбільш значні екопорушення з 30 листопада по 6 грудня. Дайджест

Резонансною стала справа комунального підприємства, яке 5 років поспіль систематично забруднювало землі

10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024": що на них 
10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024": що на них 

За кількістю завантажених робіт Україна посіла 2 місце серед 57 країн та територій, які брали участь у конкурсі