Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест shutterstock

Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест

Ганна Велика

Цього тижня виявили кількох посадовців, які мали б займатися охороною довкілля, але використовували своє посадове становище для збагачення

ЕкоПолітика зібрала для своїх читачів топ-6 масштабних випадків шкоди довкіллю, про які повідомляли Державне бюро розслідувань (ДБР), а також підрозділи Державної екологічної інспекції України протягом тижня – з 21 по 27 грудня.

1. На Житомирщині ДБР викрило двох інженерів однієї з філій ДП "Ліси України", які хотіли вкрасти деревину на майже 4,5 млн грн. Вони занизили обсяги ділової деревини дуба та ступінь товщини крупномірних дерев і їх технічної придатності у своєму лісогосподарстві. У такий спосіб нечисті на руку робітники планували привласнити необліковану деревину.

Проте зловмисники не встигли вирубати ці дерева, бо задуману оборудку своєчасно викрило ДБР у взаємодії з Департаментом безпеки ДСГП "Ліси України".

Інженерам повідомили про підозру у замаху на заволодіння майном через зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.

2. На Тячівщині лісівники приховали суцільні рубки на площі щонайменше 5 га у ботанічному заказнику загальнодержавного значення "Странзул", що у межах філії "Мокрянське ЛМГ" ДП "Ліси України". Експерти ГО "Лісові ініціативи і суспільство" дослідили зображення зі супутників PlanetScope та RapidEye і виявили, що у період з серпня 2016 по серпень 2018 року у "Странзулі" у кварталах 30 і 31 дійсно проходили рубки, які приховували увесь цей час.

За попередньою оцінкою експертів, обсяг незаконно зрубаної деревини може становити близько 3-4 тис. кубометрів, а збитки – до чверті мільярда гривень.

3. На Сумщині ДБР викрило двох працівників Управління Держрибагентства у Сумській області, які замість боротьби з браконьєрством, самі ним займались.

Протягом декількох місяців вони разом із цивільним спільником у промислових масштабах незаконно виловлювали рибу на території Косівщинського водосховища. На службовому автомобілі рибного патруля, під виглядом перевірок водойм, зловмисники розставляли десятки метрів сіток.

Незаконно виловлену рибу, у тому числі й червонокнижну, ділки продавали на центральному ринку у Сумах. Лише за один задокументований виїзд на водойму вони заробили понад пів мільйона гривень.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua.

Троє фігурантів отримали підозри у зловживанні владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки та незаконному зайнятті рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду. Їм загрожує до 6 років позбавлення волі.

4. Екоінспектори Придніпровського округу пред’явили претензію ТОВ "Український трубний завод" у м. Дніпро на суму понад 11,6 млн грн за наднормативні викиди без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

5. У Закарпатській області ДП "Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника" отримало претензію від екоінспекторів на суму понад 3 млн грн за засмічення земельної ділянки, яка розташована в смт Солотвино Тячівського району, побутовими відходами.

6. Одразу 2 претензії від Інспекції Придніпровського округу отримала Петрівська селищна рада у Кіровоградській області за розміщення несанкціонованих сміттєзвалищ на території Олександрійського району. Розрахована сума збитків склала понад 1,2 млн грн.

Читайте також
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня. Дайджест

Цього тижня традиційно не обійшлося без керівників із ДП “Ліси України”, які наживалися на незаконних оборудках із деревиною

Як відпочити біля річки без шкоди для природи
Як відпочити біля річки без шкоди для природи

Дозвілля має бути не лише приємним, а й відповідальним

Найбільші порушення в екосфері за 14-20 червня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 червня. Дайджест

Цього тижня серед іншого розповідаємо про судові вироки на мільйони гривень

Міндовкілля звинуватили у бездіяльності щодо захисту мальовничого Свидовця у Карпатах
Міндовкілля звинуватили у бездіяльності щодо захисту мальовничого Свидовця у Карпатах

Підприємці періодично роблять спроби забудувати цю унікальну територію