Масовий мор риби на Житомирщині: у пробах води виявили отруйні речовини Shutterstock

Масовий мор риби на Житомирщині: у пробах води виявили отруйні речовини

Зоряна Бердник

Збитки від загибелі риби сягнули понад 150 тисяч гривень

У ставку біля села Стара Котельня (колишній Андрушівський район) Житомирської області, де в середині травня стався мор риби, виявили перевищення вмісту азоту, нітритів і фосфатів.

Про це повідомила 31 травня пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

Як зазначається, працівники відділу інструментально-лабораторного контролю екологічної інспекції відібрали проби води зі ставка в місці загибелі риби та вище-нижче загибелі риби для проведення лабораторних досліджень.

"Виявлено перевищення нормативів гранично-допустимих концентрацій за основними показниками: азоту амонійного – перевищення у 18,6 раза; нітритів – у 6 разів; фосфатів – у 8 разів; ХСК (хімічне споживання кисню) – у 4 рази, БСК (біохімічне споживання кисню) – у 8 разів, а також виявлено низький вміст розчиненого кисню у воді 4,8 мг/на літр за норми не менш як 6 мл/літр", – йдеться в повідомленні.

Також, за розрахунками інспекторів, заподіяні збитки рибному господарству становлять 153 тис. 175 грн.

Матеріали за вказаним фактом надіслано до правоохоронних органів із метою проведення слідчих дій щодо встановлення винних осіб для притягнення їх до відповідальності.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в середині травня масовий мор великої за розмірами риби спостерігався на ставку "Старий Водобуд" у Липцях, що поблизу Харкова.