На ринку Євросоюзу хочуть заборонити імпорт товарів, пов'язаних із вирубкою лісів Shutterstock

На ринку Євросоюзу хочуть заборонити імпорт товарів, пов'язаних із вирубкою лісів

Олена Яценьо

Так ЄК збирається мінімізувати європейський внесок у вирубування лісів

Європейська комісія має намір зобов'язати компанії розкривати дані про їхні ланцюжки постачання з метою запобігання імпорту до Євросоюзу товарів, які пов'язані з вирубуванням та знищенням лісів.

Відповідний законопроєкт Єврокомісія презентувала в середу, 18 листопада, передає Green Deal.

"Щоб досягти успіху в глобальній боротьбі з кризою біорізноманіття та кліматичною кризою, ми маємо взяти на себе відповідальність діяти і вдома, і за кордоном. Наше регулювання відповідає на запит громадян мінімізувати європейський внесок у вирубування лісів", – сказав під час пресконференції віцепрезидент ЄК Франс Тіммерманс.

Законопроєкт пропонує встановити порядок аудиту операційної діяльності компанії та її продукції (due diligence), а також запровадити систему бенчмаркінгу для країн із високим ризиком вирубування лісів.

Норми документа хочуть поширити насамперед на імпортерів сої, яловичини, пальмової олії, деревини, какао та кави, а також деяких похідних продуктів, включно зі шкірою, шоколадом і меблями, – оскільки розширення сільського господарства під них є основним "двигуном" знеліснення.

Регламент встановлює обов'язкові правила комплексної перевірки для компаній, які збираються продавати ці товари на ринку ЄС. Вони мають надати регулятору докази що їхня продукція не була вироблена на землях, де відбувалися вирубки лісів, або деградованих землях після 31 грудня 2020 року, навіть у тому разі, якщо це не заборонено в країні виробництва. В іншому разі – продукцію не допустять на ринок ЄС.

"Причина, через яку ми можемо з гордістю сказати, що він (законопроєкт. – Ред.) відкриває нові горизонти, полягає в тому, що він націлений не лише на незаконну вирубку лісів, а й на всі вирубки, спричинені розширенням сільськогосподарських угідь", – сказав єврокомісар із питань довкілля, океанів і рибальства Віргініус Сінкявічюс.

Раніше ЕкоПолітика писала, що українцям розповіли, у яких областях нищать ліси та куди збувають деревину. Попри стрімке зменшення лісових насаджень в Карпатах, лідерами з незаконної вирубки лісів в Україні є Житомирська, Рівненська та Вінницька області.

Читайте також
ЄК хоче зобов'язати країни Європи відновити 20% екосистем до 2030 року
ЄК хоче зобов'язати країни Європи відновити 20% екосистем до 2030 року

Ініціатива ЄК із відновлення природи стане першим таким законом ЄС

Названі спільні дії ЄС для досягнення доступної, безпечної та стійкої енергетики в рамах REPowerEU
Названі спільні дії ЄС для досягнення доступної, безпечної та стійкої енергетики в рамах REPowerEU

В ЄС підготували термінові заходи для регулювання цін на енергоносії

Як ЄС хоче позбутися енергозалежності від РФ: оприлюднено план на €300 мільярдів
Як ЄС хоче позбутися енергозалежності від РФ: оприлюднено план на €300 мільярдів

Скорочення імпорту російського викопного палива може заощадити майже 100 млрд євро на рік

У ЄС представлять план відмови від російських енергоресурсів — FT
У ЄС представлять план відмови від російських енергоресурсів — FT

Єврокомісія покладається на нешкідливий для клімату водень