В Україні почали розробляти Водневу стратегію до 2030 року: зроблено перший крок shutterstock

В Україні почали розробляти Водневу стратегію до 2030 року: зроблено перший крок

Олена Яценьо

Відповідальним за розроблення проєкту визначено Держенергоефективності

Днями відбулося перше засідання Робочої групи щодо підготовки проєкту Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні на період до 2030 року.

Про це 12 серпня повідомила пресслужба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

За підсумками засідання визначено основні завдання для виконання Робочою групою та окреслено актуальні питання для подальшого детального опрацювання. Зокрема, Держенергоефективності визначено відповідальним за розроблення Стратегії розвитку водневої енергетики до 2030 року та координатором цього процесу.

В.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура презентував план розроблення Стратегії водневої енергетики України на період до 2030 року.

Робочу групу, яку очолила заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна, створено за дорученням прем’єр-міністра України. Секретарем призначено Юрія Шафаренка – заступника голови Держенергоефективності.

Підкоморна зазначила, що Стратегія має бути динамічним документом з урахуванням новизни галузі. Вона наголосила, що водень є одним із інструментів декарбонізації та кліматичної політики України і Європи.

Сьогодні водень має вирішальне значення для перетворення Європи на кліматично нейтральний континент до 2050 року. Його перевага – здатність знизити викиди СО2 до мінімальних показників.

До того ж ЄС визначив Україну пріоритетним партнером щодо співпраці у виробництві та використанні водню. З огляду на це для України відкриваються можливості стати гідним енергетичним партнером ЄС, забезпечити внутрішнє використання водню та його експорт, розв'язати актуальні питання сталої роботи енергосистеми.

"Зелений" водень також необхідний для подальшого сталого розвитку відновлюваної енергетики. Адже враховуючи нестабільність вироблення енергії з відновлюваних джерел залежно від погодних умов, з її надлишку можна генерувати водень.

Додамо, що в першому установчому засіданні Робочої групи взяли участь представники різних сторін: влади, бізнесу, асоціацій, міжнародних організацій, наукових установ.

Раніше ЕкоПолітика писала, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів спільно з Командою офісу підтримки реформ міністерства підготували проєкт Стратегії розвитку водної політики України – Водну стратегію України.

Читайте також
ЄС має забезпечити постачання енергії та прискорити водневу інфраструктуру – EUROFER
ЄС має забезпечити постачання енергії та прискорити водневу інфраструктуру – EUROFER

Швидкий доступ сталеливарної промисловості до зеленого водню сприятиме розвитку ринків водню у Європі, упевнені у Європейській асоціації сталі

Ілон Маск назвав найдурнішу ідею зберігання енергії
Ілон Маск назвав найдурнішу ідею зберігання енергії

Такою, на його думку, є використання водню

Порт Роттердама спрогнозував зростання поставок водню у Європу до 2030 року
Порт Роттердама спрогнозував зростання поставок водню у Європу до 2030 року

Найбільший порт Європи зможе доставляти щороку в північно-західну частину материку втричі більше водню, ніж прогнозували раніше

В Австралії розвиток зеленого водню потребує підтримки уряду, – промисловість
В Австралії розвиток зеленого водню потребує підтримки уряду, – промисловість

Зростаючі витрати ускладнюють отримання нових проєктних пропозицій