США випробують водневу технологію скорочення металургійних викидів на 90%

США випробують водневу технологію скорочення металургійних викидів на 90%

Катерина Бєлоусова

Фінансування виділили в рамках масштабної програми декарбонізації промисловості на $171 мільйон

Міністерство енергетики США виділить $10 мільйонів для демонстрації технології прямого відновлення водню, яка потенційно може скоротити викиди парникових газів металургійного заводу в Толедо, Огайо, на 90%.

Технологія поєднує використання твердооксидного електролізера (SOEC) з промисловою шахтною піччю прямого відновлення і повторне використання відпрацьованого тепла для виробництва водню, повідомляє Міністерство енергетики США.

“Цей водень можна повторно використовувати для виробництва заліза прямого відновлення. Крім того, SOEC не потребує дефіцитних каталізаторів з металів платинової групи для виробництва водню”, – розповіли у повідомленні.

Зазначається, що виробнича потужність заводу сягає 1,6 млн тонн чавуну на рік.

“Цей проєкт безпосередньо передбачає застосування водню для декарбонізації промисловості – ключової технологічної галузі, визначеної в національній стратегії розвитку чистого водню”, – підкреслили у Міністерстві енергетики США.

У повідомленні додали, що підхід США до розвитку водневої економіки включає податкові стимули, передбачені законом “Про зниження інфляції” (IRA). А також постійні дослідження, розробки та демонстрації, спрямовані на зниження вартості чистого водню до $1 за кг до кінця десятиліття.

Зазначається, що фінансування виділили в рамках масштабної програми з декарбонізації промисловості на $171 мільйон. Вона охоплює 49 проєктів у 21 штаті. Демонстраційний проєкт реалізовуватимуть керівництвом Університету Вісконсину у Медісоні.

Нагадаємо, Міністерство енергетики США виділить $254 мільйони на декарбонізацію промисловості, зокрема $83 мільйони на зменшення викидів у промислових секторах, які важко декарбонізувати, та $171 мільйона на фінансування 49 проєктів у 21 штаті.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Єврокомісія схвалила державну допомогу на €6,9 мільярда для 33 проєктів водневої інфраструктури Hy2Infra у семи країнах блоку.

Читайте також
США витратить $750 мільйонів на виробництво зеленого водню
США витратить $750 мільйонів на виробництво зеленого водню

Це допоможе досягти мети щодо зменшення вартість виробництва зеленого водню до $1 за кілограм

Австралія інвестує $92 мільйонів у будівництво потужного центру зеленого водню
Австралія інвестує $92 мільйонів у будівництво потужного центру зеленого водню

Центр введуть в експлуатацію орієнтовно у середині 2028 року