На Чернігівщині знищили 30 гектарів дикого лісу facebook.com/ForestsOfUkraine

На Чернігівщині знищили 30 гектарів дикого лісу

Катерина Бєлоусова

Ділянки самосійного лісу потребують термінового порятунку

На Чернігівщині поблизу села Даничі вирубали 30 гектарів самосійного, тобто природного, лісу.

Тепер мертві дерева підвищують ризик пожежі, адже їх зібрали в купи поблизу Городнянського лісгоспу, повідомляє державне підприємство "Ліси України" у Facebook.

Зазначається, що ліс виріс на землях колишніх колгоспів, які стали непридатними для сільськогосподарської діяльності. 

facebook.com/ForestsOfUkraine

“Тепер орендарі вирішили “очистити” свої землі й пустили вже дорослі дерева під сокиру. Ці  ділянки самосійного лісу потребують термінового порятунку”, – підкреслили у пресслужбі.

В повідомленні розповіли, що природні ліси, на відміну від штучно висаджених, більш стійкі до несприятливих факторів, зокрема посух та шкідників. Проте такі ліси часто захаращені, адже за ними ніхто не доглядає. Тому часто вони стають джерелом пожеж, що перекидаються на інші лісові масиви. 

facebook.com/ForestsOfUkraine

В пресслужбі пояснили, що, щоб врятувати такі ліси від знищення, ці ділянки необхідно передати у державну власність. Такі питання вирішуються з власниками земель на рівні адміністрації. Однак місцева влада ставиться до порятунку природних лісів досить по-різному.

facebook.com/ForestsOfUkraine

Зазначається, що "Ліси України" надіслали до Чернігівщини 310 клопотань про передачу самосійних лісів на загальну площу понад 12 тисяч гектарів. З них позитивні відповіді, стосовно передачі, надійшли для 3 тисяч гектарів (55 відповідей). Також відомство отримало 142 відмови щодо 4 тисяч гектарів, а на інші клопотання відповідь не надали.

Нагадаємо, в Україні територіальні громади протягом серпні-вересня 2022 року передали у лісовий фонд країни 11,4 тисячі гектар самосійних, тобто природних, лісів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у червні 2022 року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт №5650 "Про збереження лісів". Документ, серед іншого, покликаний зберегти самосійні ліси.

Читайте також
Активісти шукали незаконні рубки у Карпатах за вересень-жовтень 2024: що знайшли
Активісти шукали незаконні рубки у Карпатах за вересень-жовтень 2024: що знайшли

Моніторинг проводився за супутниковими знімками Santinel-2

Через 3 роки депутати знову взялися за законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”
Через 3 роки депутати знову взялися за законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”

З кінця 2021 року документ готують до другого читання, але у січні планують подати до парламенту