З України до Угорщини рухаються цілі потоки сміття по річці Тиса. Причина такої критичної екологічної ситуації у відсутності системи поводження з відходами.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав харківський екоактивіст Артем Приходько.
"Можна, звичайно, все списати на паводки та на звички місцевих жителів вивозити сміття в річки. Це справді так, але справжні причини набагато глибші та кореніють у відсутності системи поводження з відходами. На Закарпатті у 12% жителів немає вивезення сміття. Тобто цим людям не створили умов для цивілізованої утилізації відходів, і вони користуються дідівськими методами скидання сміття на стихійні звалища, а деякі навіть у річки", — пояснив він.
Він додав, що під час паводкового періоду все це сміття змивається з гір у Тису та інші річки, перетворюючи їх на "сміттєпроводи".
Приходько вважає, що значна частина відповідальності за засмічення річок лежить на органах місцевого самоврядування, які не виконують своїх прямих обов'язків та не забезпечують належної утилізації відходів.
Він запропонував задіяти такий комплекс заходів:
- змусити місцеву владу боротися з нелегальними звалищами;
- створити необхідні умови для вивезення сміття;
- зменшити тиск на полігони через відкриття переробних підприємств;
- збільшити штрафи за забруднення водойм;
- регулярно чистити русла річок та ліквідувати штучні сміттєві затори.
"Тільки все разом це працюватиме ефективно і дасть відчутний результат", — сказав він.
Як повідомляла ЕкоПолітика, у лютому 2021 року на Закарпатті внаслідок тривалих опадів суттєво піднявся рівень води у річках, тому з берегів позмивало все сміття. Тисячі тонн пластику, скла та інших відходів паводковою хвилею річки Тиси віднесло до сусідньої Угорщини.