Українська асоціація вторинних металів "УАВтормет" звернулося до Міністерства стратегічних галузей промисловості України з проханням урегулювати утилізацію брухту, що утворився внаслідок воєнних дій на території країни.
Про це йдеться в записці асоціації очільникові Мінстратегпрому Павлу Рябікіну, передає Gmk.Center.
"Війна на території України стала причиною утворення та неконтрольованого переміщення значних обсягів брухту чорних, кольорових та дорогоцінних металів, утвореного внаслідок знищення, пошкодження та захоплення військової техніки, зброї та спорядження. В умовах воєнного стану контроль і раціональне використання таких ресурсів набувають особливого значення та є дуже важливими для економіки країни", – ідеться в документі.
Нині постала гостра потреба в утилізації такої техніки та спорядження через вибухонебезпечність і техногенне забруднення.
До того ж, ідеться в записці, можливе повторне використання вузлів, агрегатів і механізмів знищеної техніки. За словами брухтозаготівельників, це дасть змогу забезпечити металургійні та ливарні підприємства, які виготовляють продукцію для потреб ЗСУ, сировиною.
Тож асоціація "УАВтормет" запропонувала провести нараду з обговорення можливостей розроблення та впровадження практичних і законодавчих механізмів щодо врегулювання ситуації, яку спостерігають у сегменті військового брухту.
Запропоновано розглянути такі питання:
- визначення прав власності на брухт, який може бути утворений внаслідок утилізації знищеної військової техніки та спорядження;
- оцінка обсягів та якісних показників такого брухту;
- розроблення державного механізму контролю над операціями з військовим ломом;
- можливість впровадження сучасних технологій переробки та утилізації військового брухту;
- питання кон’юнктури українського ринку військового брухту чорних та кольорових металів.
Напередодні ЕкоПолітика повідомляла, що Міністерство розвитку громад і територій спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, а також Конфедерацією будівельників України з метою недопущення екологічного лиха почали розробляти механізми утилізації та повторного використання будівельних відходів, що утворилися внаслідок масових руйнувань інфраструктури.