Механізм вуглецевого коригування імпорту (CBAM) не є протекціоністським заходом і не ставить під сумнів умови Угоди про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі між ЄС і Україною.
Це заявив міністр економіки Франції Бруно Ле Мер в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
"CBAM буде розроблено на недискримінаційній основі між європейськими та іноземними виробниками. Я також хочу пояснити, що цей механізм буде повністю сумісний із СОТ. Нам потрібно забезпечити прозорість його реалізації та залучення третіх країн, таких як Україна, завдяки підходу, основаного на партнерстві та співпраці. Це в жодному разі не протекціоністський захід, і він не ставить під сумнів умови Угоди про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі між ЄС і Україною", — зазначив міністр.
За його словами, мета ЄС полягає в тому, щоб реагувати на зміну клімату та зменшити вуглецевий слід шляхом більш ефективної, ніж наявні інструменти, боротьби з витоком вуглецю. Нині Європейська Комісія проводить оцінку впливу та представить свою законодавчу пропозицію в липні 2021 року.
Як писала ЕкоПолітика раніше, за даними ЗМІ, 14 липня Європейська Комісія планує презентувати перший пакет поправок в європейське законодавство щодо планів ЄС зі скорочення викидів CO2 на 55% до 2030 року.